Weekend ze sportami walki w polskiej telewizji

Nadchodzący weekend zapowiada się imponująco. W sobotę o 21.20 rozpocznie się gala boksu w Londynie, gdzie Artur Szpilka zmierzy się z Dereckiem Chisorą. Dwie godziny w później kolejna gala UFC z hitowym pojedynkiem pomiędzy Rafaelem Dos Santosem i Leonem Edwardsem. […]

Nadchodzący weekend zapowiada się imponująco. W sobotę o 21.20 rozpocznie się gala boksu w Londynie, gdzie Artur Szpilka zmierzy się z Dereckiem Chisorą. Dwie godziny w później kolejna gala UFC z hitowym pojedynkiem pomiędzy Rafaelem Dos Santosem i Leonem Edwardsem.

W londyńskiej O2 Arenie Artur Szpilka skrzyżuje rękawice z Dereckiem Chisorą. Dla Polaka to pierwsza walka od listopada. Do pojedynku z Brytyjczykiem przygotowywał się pod okiem Romana Anuczina. W wadze ciężkiej zostanie stoczony wewnątrzangielski pojedynek między Davidem Allenem i Davidem Pricem. Pierwszy z nich powraca na ring po ponadrocznej przewie. Będzie to jego 31. zawodowa walka. W walce wieczoru w O2 Arenie w wadze ciężkiej zmierzą się Dillian Whyte i Oscar Rivas. Stawką tego starcia jest tymczasowy pas WBC World. Kolumbijczyk w dotychczasowej karierze jeszcze nie przegrał.

Po dwóch porażkach w 2018 roku Rafael dos Anjos w maju bieżącego roku pokonał Kevina Lee. Teraz były mistrz UFC w wadze lekkiej zmierzy się z niezwyciężonym od siedmiu walk Leonem Edwardsem. W swoim ostatnim pojedynku w marcu 2019 roku popularny Rocky wygrał z Gunnarem Nelsonem.

SOBOTA – 20 LIPCA 2019

21:20 Boks: Gala w Londynie – STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

22:00 Boks: Gala w Londynie – waga ciężka: Dereck Chisora – Artur Szpilka na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

23:00 Boks: Gala w Londynie – waga ciężka: David Allen – David Price na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

23:00 Sporty Walki: UFC Fight Night: waga półśrednia: Rafael dos Anjos – Leon Edwards (do 02:30)  na żywo
Polsat Sport HDIpla

00:00 Boks: Gala w Londynie – waga ciężka: Dillian Whyte – Oscar Rivas na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

About Mateusz Bartkowiak