Weekend ze sportami walki w polskiej telewizji

Sporty walki nie znoszą próżni. Już w ten czekają nas kolejne emocje z boksem oraz MMA na światowym poziomie.  Weekend z sportami walki zaczniemy już w czwartek. Tego dnia w Cetniewie odbędzie się towarzyski mecz bokserki Polska – Niemcy. W Centralnym […]

Sporty walki nie znoszą próżni. Już w ten czekają nas kolejne emocje z boksem oraz MMA na światowym poziomie. 

Weekend z sportami walki zaczniemy już w czwartek. Tego dnia w Cetniewie odbędzie się towarzyski mecz bokserki PolskaNiemcy. W Centralnym Ośrodku Sportu zobaczymy starcie bokserów aspirujących do występów podczas przyszłorocznej olimpiadzie. Towarzyskie bokserskie spotkanie odbędzie się w ramach projektu PZB „Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego”. Przed dwoma sezonami podobne spotkanie obyło się w Brodnicy, wtedy wygrała Polska 12:8. Jak będzie teraz przekonamy się już w czwartek.

W sobotę zobaczyć będziemy galę bokserską z Greenwich w Wielkiej Brytanii oraz kolejną galę UFC z udziałem aż trzech naszych reprezentantów. Zaczniemy od gali gdzie w głównym pojedynku wieczoru zmierzą się David Allen (16-4-2, 13 KO) oraz Lucas Brown (28-1, 24 KO). Czeka nas więc starcie w królewskiej kategorii wagowej. Faworytem starcia wydaje się bardziej doświadczony Brown, jednak w tej kategorii wagowej wszystko jest możliwe. Zwycięzca tego pojedynku może otworzyć sobie prostą drogę do walki o mistrzostwo świata. To nie jedyny aspekt sportów walki tego dnia. O tej samej porze tylko, że w rosyjskim Petersburgu odbędzie się gala UFC Fight Night 149. Podobnie jak w Greenwich także tu w walce wieczoru czeka nas starcie w kategorii ciężkiej. Naprzeciw siebie w oktagonie staną Alistair Overeem oraz Alexey Oleynik. Jednak polskich kibiców najbardziej będą interesowały wcześniejsze walki. W Petersburgu zobaczymy aż trzech polskich zawodników walczących pod szyldem UFC. W Rosji swoje umiejętności zaprezentują Michał Oleksiejczuk, Marcin Tybura oraz Krzysztof Jotko.

Weekend zakończymy nocą z soboty na niedzielę. W Nowym Jorku dojdzie do arcyciekawej walki w wadze półśredniej. Mistrz Świata WBO Terence Crawford (34-0, 25 KO), podejmie na własnym terenie Amira Khana (33-4, 20 KO). Dla Brytyjczyka, który w ostatnich latach boksuje w kratkę, będzie to już kolejna próba zdobycia mistrzowskiego tytułu. Po porażce z Saulem Alvarem i utracie pasa WBC w wadze lekko półśredniej czas na próbę walki o was w kolejnej kategorii wagowej.

CZWARTEK – 18 KWIETNIA 2019

18:00 Mecz Towarzyski, Cetniewo: POLSKA – NIEMCY na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

PIĄTEK – 19 KWIETNIA 2019

18:45 Magazyn RING TVP SPORT 
TVP Sport HDsport.tvp.pl

SOBOTA – 20 KWIETNIA 2019

16:00 UFC Fight Night 149: ALISTAIR OVEREEM – ALEXEY OLEYNIK na żywo
*(od 16:00 do 19:00 również w Polsat Sport News HD, od 20:00 także w Polsat Sport HD)
Polsat Sport HDIpla

20:00 
Gala Boksu, Greenwich, Wielka Brytania:DAVID ALLEN – LUCAS BROWNE na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 21 KWIETNIA 2019

03:00 Gala Boksu, Nowy Jork, USA: TERENCE CRAWFORD – AMIR KHAN na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam