Wielki boks w otwartej telewizji. Anthony Joshua – Aleksander Powietkin i Kamil Szeremeta – Ruben Diaz w TVP1

Sobotni wieczór należeć będzie do fanów boksu zawodowego i TVP. Właśnie wtedy odbywać będą się dwie duże gale – w Wielkiej Brytanii kolejny wielki pojedynek stoczy Anthony Joshua, a w Łomży w obronie pasa mistrza Europy powalczy Kamil Szeremeta. Transmisje […]

Sobotni wieczór należeć będzie do fanów boksu zawodowego i TVP. Właśnie wtedy odbywać będą się dwie duże gale – w Wielkiej Brytanii kolejny wielki pojedynek stoczy Anthony Joshua, a w Łomży w obronie pasa mistrza Europy powalczy Kamil Szeremeta. Transmisje tych pojedynków w TVP 1 i TVP Sport HD. 

Największym wydarzeniem będzie oczywiście pojedynek Anthony’ego Joshuy z Alexandrem Powietkinem, rozegrany na stadionie Wembley. Zdecydowanym faworytem walki wydaje się być Brytyjczyk, który w ostatnich walkach prezentuje się zdecydowanie lepiej od swojego przeciwnika. Rosjanin spisywał się rewelacyjnie na zawodowych ringach, ale po wpadce dopingowej okazało się, że „czysty” Powietkin nie jest już tak szybki ani silny. Ostatnie trzy walki były bardzo przeciętne jego w wykonaniu. Chociaż je wygrywał, to nie robił tego w wielkim, przekonującym stylu. A przecież rywale nie byli z najwyższej półki. Tak naprawdę atrakcyjność widowiska zależy w głównej mierze od tego, jakiego Powietkina zobaczymy. Jeżeli jakimś cudem uda mu się wspiąć na najwyższy swój poziom, może być bardzo ciężkim przeciwnikiem dla brytyjskiego czempiona. Rosjanin bardzo dobrze skraca dystans, potrafi przechodzić do półdystansu i tam swobodnie zadawać mnóstwo ciosów. Jeśli jednak Alexander zaprezentuje boks z ostatnich swoich walk, Joshua nie powinien mieć większych problemów z odniesieniem zwycięstwa.

Bardzo ciekawie zapowiada się również kilka innych walk w Londynie. Na czub wysuwa się rewanżowy pojedynek Liama Campbella z Yvanem Mendym. W pierwszej ich potyczce lepszy okazał się Francuz, choć ciężko było znaleźć ekspertów, którzy dawaliby mu szansę na zwycięstwo. Mendy pokazał się jednak z bardzo dobrej strony, co zresztą udowadniał w swoich kolejnych pojedynkach. Jednak tym razem znów nie będzie faworytem – Campbell jest już bardziej doświadczonym zawodnikiem, który był w stanie przeciwstawić się Jorge Linaresowi, jednemu z najlepszych pięściarzy w wadze lekkiej. Szykuje się więc wspaniały pojedynek, mogący nawet skraść show samemu main eventowi. Nie mniej ciekawie zapowiada się starcie dwóch wysokich, utalentowanych cruiserów – Matty’ego Askina czy Lawrence’a Okolie oraz walka w wadze ciężkiej pomiędzy świetnie zapowiadającym się Siergiejem Kuzminem, a niespełnionym, choć wciąż niebezpiecznym Davidem Price’m.

W tym samym czasie odbywać będzie się gala w Łomży, gdzie w walce wieczoru Kamil Szeremeta zmierzy się z Rubenem Diazem w swojej pierwszej obronie pasa mistrza Europy. Polak jest faworytem pojedynku, ale musi być bardzo uważny, albowiem Hiszpan już nieraz w swojej karierze udowadniał, że jest niezwykle solidnym pięściarzem. 38-letni przybysz z Półwyspu Iberyjskiego przegrał w swojej karierze tylko raz – w 2002 roku. W ostatniej swojej walce pewnie wypunktował naszego Rafała Jackiewicza.

W Łomży zaprezentują się też Paweł Stępień, Michał Syrowatka czy Przemysław Zyśk, ale ich rywale nie gwarantują zbyt wielu emocji.

Przystawką do sobotniego bokserskiego deseru będzie piątkowa gala w Jastrzębiu Zdroju. W walce wieczoru zaprezentuje się Damian Jonak, którego przeciwnikiem będzie niepokonany Rosjanin Sherzod Chusanow. Dla powracającego po trzech latach przerwy Polaka, może być to ciężkie zadanie. Chusanow był świetnym amatorem, który zdobył nawet medal podczas Mistrzostw Świata. Już samo to świadczy o jego wysokiej klasie pięściarskiej. I chociaż bardzo ciężko wyrokować, co ostatecznie zaprezentuje w ringu, to wydaje się, iż postawi Damianowi bardzo trudne warunki. Na ringu w Jastrzębiu Zdroju będziemy oglądać jeszcze Damiana Wrzesińskiego, Michała Leśniaka, Marcina Siwego czy Tomasza Gromadzkiego, lecz ich przeciwnicy mogą wzbudzać jedynie politowanie.

PIĄTEK – 21 WRZEŚNIA 2018

19:00 Gala Boksu Zawodowego, Jastrzębie Zdrój: DAMIAN JONAK – SHERZOD KHUSANOV na żywo
*(od 22:00 również w Polsat Sport HD)
IplaPolsat Sport HD

SOBOTA – 22 WRZEŚNIA 2018

18:45 Gala Boksu, Łomża: KAMIL SZEREMETA – RUBEN DIAZ na żywo
(od 21:45 także w TVP Sport HD) 
sport.tvp.plTVP Sport HD

20:00 
Gala Boksu, Londyn, Wielka Brytania: ANTHONY JOSHUA – ALEKSANDER POWIETKIN na żywo
*(od 23:05 także w TVP Sport HD i TVP 1 HD)
sport.tvp.plTVP Sport HD

NIEDZIELA – 23 WRZEŚNIA 2018

00:05 Gala Boksu, Łomża: KAMIL SZEREMETA – RUBEN DIAZ na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

04:30 
UFC Fight Night 137: JIMI MANUWA – THIAGO SANTOS na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Jakub Zegarowski