Wtorek z alpejskim Pucharem Świata w Eurosporcie 1

Slalom panów w Schladming i gigant pań w Kronplatz zostaną rozegrane we wtorek w ramach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Oba konkursy pokaże na żywo Eurosport 1. Polskich kibiców bardziej interesować będzie żeńska rywalizacja, a to za sprawą Maryny Gąsienicy-Daniel, […]

Slalom panów w Schladming i gigant pań w Kronplatz zostaną rozegrane we wtorek w ramach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Oba konkursy pokaże na żywo Eurosport 1.

Polskich kibiców bardziej interesować będzie żeńska rywalizacja, a to za sprawą Maryny Gąsienicy-Daniel, która ze względu na wąską specjalizację właśnie w gigancie nie pojawia się na ekranach telewizorów tak często jak główne faworytki walki o Kryształową Kulę, jednak w tym sezonie dała się zauważyć fanom narciarstwa alpejskiego nad Wisłą. W ostatnim przed mistrzostwami świata gigancie Polka będzie walczyć o kolejny wynik na miarę czołowej dziesiątki i punkty do klasyfikacji tej konkurencji, dzięki którym może liczyć na coraz niższe numery startowe i jazdę po wygodniejszej, mniej rozjeżdżonej trasie.

Ci, których interesuje walka na samym szczycie klasyfikacji, obserwować będą przede wszystkim Martę Bassino, która oprócz wpadki w drugich zawodach w Courchevel stawała wyłącznie na najwyższym stopniu podium w tej konkurencji, w tym ostatnio przed nieco ponad tygodniem w Kranjskiej Gorze, stając się zdecydowaną faworytką do zdobycia Małej Kryształowej Kuli. Włoszka, która dobrze radzi sobie też w supergigancie, zajmuje obecnie czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, o zaledwie punkt wyprzedzając swoją rodaczkę, Sofię Goggię, która z kolei dominuje w rywalizacji zjazdowej.

Z kolei rywalizacja w męskim slalomie wobec słabszej formy Henrika Kristoffersena stała się niezwykle interesująca. Pierwszoplanowe role zaczęli odgrywać w tej konkurencji Austriacy, Marco Schwarz i Manuel Feller, jednak w klasyfikacji generalnej ustępują bardziej uniwersalnym zawodnikom, z Alexisem Pinturault na czele. Na swoim terenie, przy świetle reflektorów w Schaldming, z pewnością będą chcieli odrobić część strat do Francuza, który jednak we Flachau po raz pierwszy w tym sezonie stanął na podium zawodów slalomowych.

WTOREK – 26 STYCZNIA 2021

10:20 Puchar Świata, Kronplatz, Włochy: 1. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA KOBIET 


13:20 Puchar Świata, Kronplatz, Włochy: 2. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA KOBIET 


17:35 Puchar Świata, Schladming, Austria: 1. PRZEJAZD SLALOMU MĘŻCZYZN


20:35 Puchar Świata, Schladming, Austria: 2. PRZEJAZD SLALOMU MĘŻCZYZN

About Wojciech Nowakowski