Wyścig kolarski Gran Trittico Lombardo w Eurosport 2

Już w poniedziałek 3 sierpnia czeka nas kolejny wyścig kolarski w tym sezonie. Na trasie zwycięzca z 2015 roku Vincenzo Nibali z zespołu Trek – Segafredo, Greg van Avermaet z CCC Team i inni znakomici kolarze. Szykują się wielkie emocje. […]

Już w poniedziałek 3 sierpnia czeka nas kolejny wyścig kolarski w tym sezonie. Na trasie zwycięzca z 2015 roku Vincenzo Nibali z zespołu Trek – Segafredo, Greg van Avermaet z CCC Team i inni znakomici kolarze. Szykują się wielkie emocje.

Za nami dopiero jedne zawody UCI ProSeries po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. Był to pięcioetapowy Vuelta a Burgos, który wygrał 20-letni Belg Remco Evenepoel. Teraz przenosimy swoją uwagę na jeden z najbardziej trapionych przez koronawirusa regionów świata, na Lombardię. Tam odbywać się będzie, mający 23-letnią historię Wielki Tryptyk Lombardii. To 13 wyścig z cyklu UCI ProSeries w tym, innym niż wszystkie, sezonie kolarskim. Dotychczas Trittico Lombardo składał się z trzech odbywających się dzień po dniu wyścigów – Tre Valli Varesine, Coppa Bernocchi i Coppa Agostoni, lecz w tym roku kolarze przejadą 200-kilometrową trasę z Legano do Varese jednego dnia. Warto zobaczyć czy za pomocą sportu Lombardia wróci do życia.

PONIEDZIAŁEK – 3 SIERPNIA 2020

14:40 Giro Trittico Lombardo, Włochy: WYŚCIG na żywo
Eurosport PlayerIpla

About Marceli Korytek

Trudno znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka, ale jeszcze trudniej znaleźć dobre dziecko.