Wyścig przełajowy w Beringen w Eurosport Playerze

Beringen będzie trzecim przystankiem cyklu wyścigów kolarstwa przełajowego Ethias Cross. Zawody na żywo będzie można obejrzeć w Eurosport Playerze. W ubiegłym tygodniu rywalizację zainaugurował cykl Telenet Superprestige. Zgodnie z oczekiwaniami, podium panów zajęli Belgowie – Toon Aerts, Eli Iserbyt i […]

Beringen będzie trzecim przystankiem cyklu wyścigów kolarstwa przełajowego Ethias Cross. Zawody na żywo będzie można obejrzeć w Eurosport Playerze.

W ubiegłym tygodniu rywalizację zainaugurował cykl Telenet Superprestige. Zgodnie z oczekiwaniami, podium panów zajęli Belgowie – Toon Aerts, Eli Iserbyt i Laurens Sweeck – a u pań dominację potwierdziły Holenderki, spośród których najlepsza okazała się rozpoczynająca sezon cyclo-crossowy Ceylin del Carmen Alvarado, która przyjechała do ojczyzny prosto z mistrzostw świata w MTB, gdzie zdobyła brąz w crossie w kategorii U23.

Liderka światowego rankingu będzie również faworytką w Beringen. Oprócz jej rodaczek, m.in. Annemarie Worst, Lucindy Brand, Yany Kastelijn, Denise Betsmy czy Aniek van Alphen, a także Belgijek, na czele z dopiero dziesiątą w Gieten Sanne Cant, do groźnych rywalek zaliczać się będzie ta, która na mecie MŚ w MTB zameldowała się przed del Carmen Alvarado – Węgierka Kata Blanka Vas, będąca również obecną wicemistrzynią świata w kolarstwie przełajowym do lat 23. Na liście startowej widnieje też nazwisko seniorskiej wicemistrzyni świata w olimpijskiej wersji crossu, Evy Lechner, która jednak zgłoszona jest również do wyścigu na mistrzostwach Europy w MTB w szwajcarskim Monte Tamaro. U panów nie zapowiada się na zmiany na podium – Aerts, Iserbyt i Sweeck wszystkie wyścigi w tym sezonie rozegrali między sobą.

SOBOTA – 17 PAŹDZIERNIKA 2020

16:15 Beringen, Beringen, Belgia: WYŚCIG KOBIET 
Eurosport Player

17:30 Beringen, Beringen, Belgia: WYŚCIG MĘŻCZYZN 
Eurosport Player

About Wojciech Nowakowski