Wyścigi F2, F3 i Porsche SuperCup na sportowych antenach Polsatu

Najbliższy weekend zapowiada się niebywale emocjonująco dla fanów sportów motorowych. Na torze Red Bull Ring oprócz kierowców Formuły 1, rywalizować będą przedstawiciele serii F2, F3 i Porsche SuperCuP. Serie, które towarzyszą Formule 1, podczas nadchodzącego weekendu będą rozgrywały swoje rundy. […]

Najbliższy weekend zapowiada się niebywale emocjonująco dla fanów sportów motorowych. Na torze Red Bull Ring oprócz kierowców Formuły 1, rywalizować będą przedstawiciele serii F2, F3 i Porsche SuperCuP.

Serie, które towarzyszą Formule 1, podczas nadchodzącego weekendu będą rozgrywały swoje rundy. Nieco zmian czeka nas w Formule 2. W Austrii zadebiutuje Ryan Tveter, który wystartuje w barwach ekipy Trident. Nie będzie to jednak debiut Amerykanina w tym zespole. 25-latek jeździł dla nich w 2017 i 2018 roku w czasie startów w GP3. Zastąpi on Ralpha Boschunga.

Zmiany nastąpią także w zespole MP Motorsport. Dość nieoczekiwanie do składu tej ekipy trafił Patricio O’Ward. Będzie to dla niego debiut w F2, do tej pory mogliśmy go oglądać w wyścigach serii Indy. Meksykanin zastąpi Mahaveera Ragunathana. Ale to nie wszystkie zmiany. W sobotę i niedzielę na Red Bull Ringu zobaczymy Arjuna Maini. Będzie on jechał w zespole Campos Racing wraz z Jackiem Aitkenem. W składzie zespołu zabraknie zatem Doriana Boccolacciego.

Seria F2 wyczerpała już limit zmian z nawiązką, w związku z czym w dwóch pozostałych seriach nie zobaczymy takich rotacji. Nie oznacza to jednak w żadnym wypadku, że wyścigi F3 i Porsche SuperCup nie zapowiadają się emocjonująco. Wręcz przeciwnie, zdarzeń na torze nie powinno zabraknąć.

SOBOTA – 29 CZERWCA 2019

07:07 Formuła 2 – Grand Prix Austrii: KWALIFIKACJE 
Ipla

08:07 Formuła 3 – Grand Prix Austrii: KWALIFIKACJE 
Ipla

10:25 Formuła 2 – Grand Prix Austrii: WYŚCIG 1 na żywo
Ipla

13:25 Porsche Supercup, Spielberg, Austria: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla

16:40 Formuła 3 – Grand Prix Austrii: WYŚCIG 1 na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 30 CZERWCA 2019

09:35 Formuła 3 – Grand Prix Austrii: WYŚCIG 2 na żywo
Ipla

11:25 
Formuła 2 – Grand Prix Austrii: WYŚCIG 2 na żywo
Ipla

12:00 Porsche Supercup, Spielberg, Austria: WYŚCIG na żywo
*(od 12:15 również w Polsat Sport Extra HD)
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

 

About Michał Winiarczyk