Wyścigi F2 i F3 na Silverstone w Polsacie Sport

Przed nami kolejny weekend wyścigowy, podczas którego Formule 1 będą towarzyszyć serie juniorskie. Na brytyjskim obiekcie Silverstone do rywalizacji przystąpią kierowcy F2 i F3. Grand Prix Austrii przyniosło sporo emocji, nie tylko w najwyższej klasie wyścigowej. Obydwa wyścigi Formuły 2 […]

Przed nami kolejny weekend wyścigowy, podczas którego Formule 1 będą towarzyszyć serie juniorskie. Na brytyjskim obiekcie Silverstone do rywalizacji przystąpią kierowcy F2 i F3.

Grand Prix Austrii przyniosło sporo emocji, nie tylko w najwyższej klasie wyścigowej. Obydwa wyścigi Formuły 2 stały na wysokim poziomie. Główny wyścig zakończył się zwycięstwem Nobuharu Matsushity. Za kierowcą Hondy na podium ustawili się Luca Ghiotto i Nyck de Vries. W niedzielnym sprincie triumfował Sergio Sette Camara, który podczas sobotniej rywalizacji co prawda dojechał do mety jako trzeci, ale otrzymał karę pięciu sekund za spowodowanie kolizji z Nicholasem Latifim. Rezerwowy kierowca Williamsa znajduje się obecnie na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej F2. Na pierwszym miejscu z przewagą 37. punktów plasuje się Nyck de Vries.

Rywalizacja na Red Bull Ringu zakończyła się bardzo pozytywnie dla zespołu Red Bulla. Nie chodzi tu tylko o Maxa Vaerstappena. W Formule 3 zwycięstwo odniósł kierowca juniorski tej ekipy. 18-letni Estończyk Juri Vips w pierwszym wyścigu weekendu zainkasował 25. punktów. Podczas niedzielnych zmagań jako pierwszy do mety dojechał Rosjanin, Robert Szwarcman. Nie został on jednak wygranym drugiej odsłony ścigania. Wszystko przez kolizję z  Marcusem Armstrongiem. Kara pięciu sekund przesunęła kierowcę Premy Powerteam na trzecią pozycję. Triumfatorem został Jake Hughes, zawodnik teamu HWA AG. Szwarcman pozostał liderem klasyfikacji generalnej, w której zgromadził 90. punktów.

Zmagania kierowców Formuły 2 i Formuły 3 w tym sezonie sprawiają, że z niecierpliwością czekamy na kolejne wyścigi. Młodzi kierowcy, którzy w przyszłości mogą gwarantować nam emocje w Formule 1, już teraz potrafią zadbać o stworzenie pasjonujących spektakli.

PIĄTEK –  12 LIPCA 2019

16:55 Formuła 2 – Grand Prix Wielkiej Brytanii: KWALIFIKACJE na żywo
Ipla

17:50 Formuła 2 – Grand Prix Wielkiej Brytanii: KWALIFIKACJE na żywo
Ipla

SOBOTA – 13 LIPCA 2019

10:25 Formuła 3 – Grand Prix Wielkiej Brytanii: WYŚCIG 1 na żywo
Ipla

16:45 Formuła 2 – Grand Prix Wielkiej Brytanii: WYŚCIG 1 na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 14 LIPCA 2019

09:30 Formuła 3 – Grand Prix Wielkiej Brytanii: WYŚCIG 2 na żywo
Ipla

10:55 
Formuła 2 – Grand Prix Wielkiej Brytanii: WYŚCIG 2 na żywo
Ipla

About Michał Winiarczyk