Wyścigi F2 i F3 na sportowych antenach Polsatu

Kierowcy Formuły 2 i Formuły 3 powoli dojeżdżają do końca sezonu 2019. Jest jeszcze jednak przed nimi sporo rywalizacji, w której muszą utrzymać pełną koncentrację.  Bliżej zwieńczenia sezonu są przedstawiciele serii F3. Oni po zakończeniu zmagań na włoskim torze Monza […]

Kierowcy Formuły 2 i Formuły 3 powoli dojeżdżają do końca sezonu 2019. Jest jeszcze jednak przed nimi sporo rywalizacji, w której muszą utrzymać pełną koncentrację. 

Bliżej zwieńczenia sezonu są przedstawiciele serii F3. Oni po zakończeniu zmagań na włoskim torze Monza udadzą się już tylko do Rosji. Tam poznamy mistrza Formuły 3. Najbliżej wywalczenia tego tytułu jest aktualnie Robert Shwartzman. 19-letni Rosjanin zgromadził do tej pory 152. punkty. Na drugim miejscu znajduje się Jehan Daruvala, który traci do lidera 23. punkty.

O jeden weekend wyścigowy więcej mają w swoich planach kierowcy F2. Zawodnicy zaplecza Formuły 1 swoje zmagania zakończą dopiero w Abu Zabi, wspólnie ze swoimi bardziej doświadczonymi kolegami. Tutaj najbliżej miana najlepszego kierowcy sezonu jest Nyck de Vries. Holender prowadzi w klasyfikacji z przewagą trzydziestu punktów nad Nicholasem Latifim.

Podczas weekendu w Belgii rywalizacja o punkty zeszła na dalszy plan. Po sobotnim wypadku w wyścigu Formuły 2, w wyniku którego zmarł Anthoine Hubert, kierowcy nie byli już w stanie w pełni skoncentrować się na walce o zwycięstwo. Niedzielny wyścig F2 został odwołany.

PIĄTEK – 6 WRZEŚNIA 2019

16:55 Formuła 2 – Grand Prix Włoch: KWALIFIKACJE na żywo
Ipla

17:50 Formuła 3 – Grand Prix Włoch: KWALIFIKACJE na żywo
Ipla


SOBOTA – 7 WRZEŚNIA 2019

10:35 Formuła 3 – Grand Prix Włoch: WYŚCIG 1 na żywo
Ipla

16:45 Formuła 2 – Grand Prix Włoch: WYŚCIG 1 na żywo
Ipla


NIEDZIELA – 8 WRZEŚNIA 2019

09:45 Formuła 3 – Grand Prix Włoch: WYŚCIG 2 na żywo


11:15 Formuła 2 – Grand Prix Włoch: WYŚCIG 2 na żywo

About Michał Winiarczyk