Wyścigi F2 i F3 o Grand Prix Styrii na antenie Polsatu Sport Extra

Za nami już pierwsze wyścigi w Formule 2 i Formule 3 w sezonie 2020. Kierowcy tych serii juniorskich, podobnie jak ich starsi koledzy z Formuły 1 nie opuszczają jednak jeszcze Austrii. Czeka ich kolejna rywalizacja na Red Bull Ringu.  Tym […]

Za nami już pierwsze wyścigi w Formule 2 i Formule 3 w sezonie 2020. Kierowcy tych serii juniorskich, podobnie jak ich starsi koledzy z Formuły 1 nie opuszczają jednak jeszcze Austrii. Czeka ich kolejna rywalizacja na Red Bull Ringu. 

Tym razem będą to wyścigi o Grand Prix Styrii. Tradycyjnie w F2 i F3 rozegrane zostaną dwa wyścigi, jeden w sobotę i jeden w niedzielę. Już pierwszy weekend sezonu przyniósł sporo emocji. W wyścigu głównym F2 najlepszy okazał się Callum Ilott. Brytyjski kierowca zespołu UNI-Virtuosi pokonał Marcusa Armstronga i Roberta Shwartzmana. W niedzielnym wyścigu sprinterskim zwyciężył Felipe Drugovich. Brazylijczyk, który w sobotę zajął ósmą pozycję, dzień później dzięki temu startował z pole position. W pełni wykorzystał miejsce na starcie i triumfował w wyścigu, w którym sporo kilometrów pokonał samochód bezpieczeństwa. Za Brazylijczykiem uplasowali się Louis Deletraz i Dan Ticktum.

Nudno nie było także w rywalizacji Formuły 3. Na czele wyścigu głównego znaleźli się kierowcy Prema Racing. Oscar Piastri i Logan Sargeant zajęli dwa pierwsze miejsca. Za nimi zmagania ukończył zawodnik Campos Racing – Alexander Peroni. W niedzielę pierwsze zwycięstwo w F3 odniósł Liam Lawson, ruszający z piątego pola startowego. Nowozelandczyk zostawił za sobą Richarda Verschoora i Clementa Novalaka. Triumfator z poprzedniego dnia zakończył weekend na ósmym miejscu.

SOBOTA – 11 LIPCA

10:25 Formuła 3 – Grand Prix Austrii: WYŚCIG 1 na żywo
Ipla

16:45 Formuła 2 – Grand Prix Austrii: WYŚCIG 1 na żywo
IplaNIEDZIELA – 12 LIPCA

09:45 Formuła 3 – Grand Prix Austrii: WYŚCIG 2 na żywo
Ipla

11:10 Formuła 2 – Grand Prix Austrii: WYŚCIG 2 na żywo
Ipla

About Michał Winiarczyk