Wyścigi F2 i F3 pod Barceloną na antenach Polsatu Sport News i Polsatu Sport Extra

Kierowcy serii juniorskich podobnie jak ich starsi koledzy z Formuły 1, nie mogą aktualnie myśleć o dłuższym wypoczynku. Po ubiegłotygodniowych zmaganiach w Wielkiej Brytanii, czeka ich walka o punkty w Hiszpanii. Jednak dla większości zawodników tak ułożony kalendarz nie jest […]

Kierowcy serii juniorskich podobnie jak ich starsi koledzy z Formuły 1, nie mogą aktualnie myśleć o dłuższym wypoczynku. Po ubiegłotygodniowych zmaganiach w Wielkiej Brytanii, czeka ich walka o punkty w Hiszpanii.

Jednak dla większości zawodników tak ułożony kalendarz nie jest problemem. Po długiej przerwie od rywalizacji spowodowanej koronawirusem, kierowcy znów chcą czuć adrenalinę związaną ze ściganiem po torach. W ubiegły weekend miejscem zmagań był brytyjski tor Silverstone. Kto okazał się najszybszy? W sobotnim wyścigu F2 zwyciężył Callum Ilott, który po starcie z pole position zdołał dowieźć pierwszą pozycję do mety. Sprawiło to, że awansował on na pozycję lidera w tabeli mistrzostw. W F3 triumfował Logan Sargeant, dzięki czemu został liderem klasyfikacji generalnej.

Niedziela przyniosła kolejne emocje. Pierwsze zwycięstwo w F3 odniósł Holender Bent Viscaal. W sprincie F2 triumfował Yuki Tsunoda, reprezentujący zespół Carlin. Japończyk z pewnością mógł podziękować obu kierowcom Premy Racing, którzy przez długi czas jechali na dwóch pierwszych pozycjach. Mick Schumacher i Robert Shwartzman starli się między sobą co skutkowało utratę pozycji. Schumacher zdołał jednak dojechać na drugiej pozycji, a Shwartzman nie zdobył nawet punktu.

SOBOTA – 15 SIERPNIA 2020

10:25 Formuła 3 – Grand Prix Hiszpanii: WYŚCIG 1 na żywo
Ipla
Komentarz: Andrzej Borowczyk, Krystian Sobierajski

16:45 Formuła 2 – Grand Prix Hiszpanii: WYŚCIG 1 na żywo
Ipla
Komentarz: Andrzej Borowczyk, Krystian Sobierajski

NIEDZIELA – 16 SIERPNIA

09:45 Formuła 3 – Grand Prix Hiszpanii: WYŚCIG 2 na żywo
Ipla
Komentarz: Andrzej Borowczyk, Krystian Sobierajski

11:10 Formuła 2 – Grand Prix Hiszpanii: WYŚCIG 2 na żywo
Ipla
Komentarz: Andrzej Borowczyk, Krystian Sobierajski

About Michał Winiarczyk