Wyścigi Formuły 2 na antenie Polsatu Sport Extra

Kierowcy Formuły 2 w ten weekend rywalizować będą w Rosji. Na Sochi Autodrom zobaczymy kontynuacje walki o tytuł mistrzowski.  Do końca tegorocznych zmagań w Formule 2 pozostała jeszcze rywalizacja w Rosji oraz podwójny weekend w Bahrajnie. Podczas tych rund trwać […]

Kierowcy Formuły 2 w ten weekend rywalizować będą w Rosji. Na Sochi Autodrom zobaczymy kontynuacje walki o tytuł mistrzowski. 

Do końca tegorocznych zmagań w Formule 2 pozostała jeszcze rywalizacja w Rosji oraz podwójny weekend w Bahrajnie. Podczas tych rund trwać będzie walka o tytuł mistrzowski. Na chwilę obecną najbliżej wywalczenia trofeum dla najlepszego kierowcy sezonu jest Mick Schumacher. Niemiec jeżdżący dla zespołu Prema Racing zgromadził 161. punktów. O osiem punktów mniej na swoim koncie ma Callum Ilott. Trzeci jest Christian Lundgaard z dorobkiem 145. punktów, a tuż za nim ze 140. punktami znajduje się Robert Szwarcman.

Znamy już wyniki kwalifikacji do pierwszego wyścigu na rosyjskim obiekcie. Najszybszy czas w sesji kwalifikacyjnej osiągnął Yuki Tsunoda. Japoński kierowca  ekipy Carlin dokonał tego już po raz trzeci w tym sezonie. Były to bardzo udane kwalifikacje dla brytyjskiego zespołu. Tuż za Tsunodą uplasował się jego kolega zespołowy – Jehan Daruvala. Członek akademii juniorskiej Red Bulla wyprzedził Micka Schumachera.

Wyścig główny Formuły 2 odbędzie się w sobotę. Relacja w Polsacie Sport Extra rozpocznie się o godzinie 9:10. W niedzielę czeka nas rywalizacja sprinterska, której przebieg zobaczymy na tej samej antenie Polsatu od 9:50. Zmagania komentować będą Andrzej Borowczyk i Krystian Sobierajski.

SOBOTA – 26 WRZEŚNIA

09:10 Formuła 2 – Grand Prix Rosji: WYŚCIG 1 

Komentarz: Andrzej Borowczyk – Krystian Sobierajski

NIEDZIELA – 27 WRZEŚNIA 

09:50 Formuła 2 – Grand Prix Rosji: WYŚCIG 2 

Komentarz: Andrzej Borowczyk – Krystian Sobierajski

 

 

About Michał Winiarczyk