Wyścigi Moto2 i Moto3 w Katarze na sportowych antenach Polsatu. MotoGP odwołane

Już w najbliższy weekend miał rozpocząć się sezon MotoGP. No właśnie, kluczowe jest tutaj słowo miał. Podobnie jak w przypadku innych dyscyplin sportowych, również w Motocyklowych Mistrzostwach Świata namieszał koronawirus.  Informację poznaliśmy w niedzielę. Od 1 marca każdy, kto przylatuje […]

Już w najbliższy weekend miał rozpocząć się sezon MotoGP. No właśnie, kluczowe jest tutaj słowo miał. Podobnie jak w przypadku innych dyscyplin sportowych, również w Motocyklowych Mistrzostwach Świata namieszał koronawirus. 

Informację poznaliśmy w niedzielę. Od 1 marca każdy, kto przylatuje do Kataru z Włoch, lub przebywał na terytorium tego kraju w ciągu ostatnich dwóch tygodni, zostaje poddany obowiązkowej dwutygodniowej kwarantannie. W stawce MotoGP jest sporo włoskich kierowców. W królewskiej klasie na dwudziestu czterech zawodników, sześciu pochodzi właśnie z Włoch. Co więcej, duża część osób nie ścigających się, ale będących częścią ekip, także mieszka na stałe we Włoszech. Potencjalne poddanie się kwarantannie wyeliminowałoby sporą część stawki z pierwszych zmagań w sezonie.

Zmagania kierowców rywalizujących w klasie MotoGP zostały odwołane, ale runda mimo to odbędzie się. Dojdzie do zmagań dwóch mniejszych kategorii – Moto2 i Moto3. Ich przedstawiciele przebywają już od jakiegoś czasu w Katarze w związku z odbywającymi się tam testami. Zatem nie możemy mówić o całkowitym odwołaniu Grand Prix Kataru. Podczas nieobecności głównych aktorów Mistrzostw Świata, będziemy emocjonować się wyścigami motocykli o mniejszych pojemnościach.

Kierowcy MotoGP w związku z odwołaniem ich rywalizacji w Katarze, mieli rozpocząć tegoroczne zmagania w Tajlandii. Niestety, to Grand Prix również się nie odbędzie, przynajmniej w planowanym terminie. Powód jest oczywiście ten sam, co w przypadku katarskich wyścigów. Różnica jest jednak taka, że w Tajlandii kierowcy będą się ścigać, prawdopodobnie w jesiennym terminie.

PIĄTEK – 6 MARCA 2020

11:25 Moto3 – Grand Prix Kataru: I SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

12:20 Moto2 – Grand Prix Kataru: I SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla


15:05 Moto3 – Grand Prix Kataru: II SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

16:00 Moto2 – Grand Prix Kataru: II SESJA TRENINGOWA na żywo
IplaSOBOTA – 7 MARCA 2020

10:55 Moto3 – Grand Prix Kataru: III SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

11:50 Moto2 – Grand Prix Kataru: III SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla


15:05 Moto3 – Grand Prix Kataru: I SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla

15:30 Moto3 – Grand Prix Kataru: II SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla

16:00 Moto2 – Grand Prix Kataru: I SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla

16:25 Moto2 – Grand Prix Kataru: II SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
IplaNIEDZIELA – 8 MARCA 2020

11:10 Moto3 – Grand Prix Kataru: ROZGRZEWKAna żywo
Ipla

11:40 Moto2 – Grand Prix Kataru: ROZGRZEWKAna żywo
Ipla


14:20 Moto3 – Grand Prix Kataru: WYŚCIG na żywo
Ipla

16:00  Moto2 – Grand Prix Kataru: WYŚCIG na żywo
Ipla

 

About Michał Winiarczyk