Wznowienie sezonu World Superbike na antenie Eurosportu 2

Sezon 2020 w serii World Superbike rozpoczął się w lutym, ale kierowcy zdołali wziąć udział zaledwie w jednym wyścigu. Po rundzie w Australii zmagania zostały przerwane z powodu pandemii koronawirusa. Teraz znów zobaczymy w akcji szybkie motocykle.  Podobnie jak w […]

Sezon 2020 w serii World Superbike rozpoczął się w lutym, ale kierowcy zdołali wziąć udział zaledwie w jednym wyścigu. Po rundzie w Australii zmagania zostały przerwane z powodu pandemii koronawirusa. Teraz znów zobaczymy w akcji szybkie motocykle. 

Podobnie jak w przypadku MotoGP, zmagania Superbików odbywać się będą bez udziału publiczności. Zaobserwować można także inne zmiany spowodowane nadzwyczajnym sezonem. W serii WSB kierowcy nadal będą rywalizować w trzech wyścigach, na które składają się dwa główne i jeden sprint. Nowością będzie jeden dodatkowy wyścig w kategorii Supersport i Supersport 300, w związku z mniejszą liczbą wyścigów w tegorocznym kalendarzu.

W tegorocznej stawce nie brakuje polskich akcentów. Kolejne starty ma przed sobą Daniel Blin, startujący w Supersport 300. W kategorii Supersport jest też obecny polski zespół – Wójcik Racing Team, w barwach którego jeździ Christoffer Bergman.

Wyścigowe emocje rozpoczną się już w piątek. Wówczas odbędą się sesje treningowe. Transmisja telewizyjna pojawi się w sobotę i niedzielę  na antenie Eurosportu 2. Komentatorem zmagań będzie Grzegorz Jędrzejewski.

SOBOTA – 1 SIERPNIA 2020

10:55  Mistrzostwa Świata Superbike, Jerez, Hiszpania: SUPERPOLE 
Eurosport Player


13:55 Mistrzostwa Świata Superbike, Jerez, Hiszpania: 1 WYŚCIG 
Eurosport Player

NIEDZIELA – 2 SIERPNIA 2020

10:55  Mistrzostwa Świata Superbike, Jerez, Hiszpania: SUPERPOLE 
Eurosport Player

13:55 Mistrzostwa Świata Superbike, Jerez, Hiszpania: 2 WYŚCIG 
Eurosport Player

 

 

About Michał Winiarczyk