Zakończenie sezonu Formuły 1 na antenach Eleven Sports 1 i Polsatu

Nietypowy sezon Formuły 1 dobiega końca. Rozpoczęte w lipcu zmagania zostaną zwieńczone w Abu Zabi. Transmisja z ostatniego wyścigu w tym roku będzie obecna w Eleven Sports 1 i Polsacie. Ostatni weekend w Bahrajnie dostarczył nam dużo niewiarygodnych emocji. Rywalizacja […]

Nietypowy sezon Formuły 1 dobiega końca. Rozpoczęte w lipcu zmagania zostaną zwieńczone w Abu Zabi. Transmisja z ostatniego wyścigu w tym roku będzie obecna w Eleven Sports 1 i Polsacie.

Ostatni weekend w Bahrajnie dostarczył nam dużo niewiarygodnych emocji. Rywalizacja na krótszej pętli toru Sakhir przyniosła nieoczekiwane rozstrzygnięcia. Startujący w zastępstwie za Lewisa Hamiltona George Russell był na dobrej drodze do zwycięstwa, ale sytuacja w wyścigu potoczyła się nie po jego myśli. Najpierw zespół Mercedesa zanotował kompromitujący podwójny pitstop w czasie neutralizacji. Zamieszanie z oponami, założenie nie tego kompletu ogumienia i powstały w wyniku tego chaos, to wszystko spowodowało, że sytuacja srebrnych strzał zdecydowanie się skomplikowała. Pomimo fatalnej sytuacji w alei serwisowej, Brytyjczyk wciąż miał jednak szanse na dojechanie do mety na pierwszym miejscu. Niestety, seria pechowych wydarzeń trwała dalej. W samochodzie Russella przebiła się opona i musiał on po raz kolejny zawitać u mechaników. W tym momencie stało się już jasne, że z marzeń o najwyższym stopniu podium nie pozostało nic. Etatowy kierowca Williamsa mógł jedynie walczyć o pierwsze punkty w karierze i to udało mu się zrealizować. Pomimo braku miejsca na podium, Russell pokazał się ze świetnej strony. Jego jazda z pewnością zostanie zapamiętana i już nikt nie będzie miał wątpliwości co do umiejętności Brytyjczyka. Z dużo gorszej strony pokazał się Valtteri Bottas. Fin, który startował do wyścigu z pierwszego pola startowego, już na początku rywalizacji stracił pozycję na rzecz swojego mniej doświadczonego kolegi. O dalszej części zmagań Fin będzie chciał z pewnością zapomnieć.

Zwycięzcą szalonego wyścigu w Bahrajnie został Sergio Perez. Meksykanin, który po kolizji z początku wyścigu był już na ostatniej pozycji, zdołał przebić się na czoło stawki i wykorzystać zaistniałą sytuację odnosząc pierwszą wygraną w karierze. Zawodnik Racing Point udowodnił, że w pełni zasługuje na miejsce w Formule 1. Niestety na tę chwilę wszystko wskazuje, że nie zobaczymy go w przyszłym sezonie. Na miejsce Meksykanina do zespołu przyjdzie Sebastian Vettel. Perez przymierzany był do zastąpienia Alexa Albona w ekipie Red Bulla. Na razie nie znamy jeszcze ostatecznej decyzji, ale wszystko wskazuje na to, że tajski kierowca pozostanie na obecnym miejscu. W przypadku Pereza najbardziej prawdopodobny jest roczny rozbrat z królową sportów motorowych. Jak przyznaje sam zainteresowany, nie będzie to dla niego tragiczne rozwiązanie i już teraz prowadzi rozmowy w kontekście jazdy w 2022 roku.

PIĄTEK – 11 GRUDNIA 2020

09:30 Formuła 1 – Grand Prix Abu Zabi: STUDIO na żywo
*(również o 11:40)
Ipla

09:55 Formuła 1 – Grand Prix Abu Zabi:  I SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

13:30 Formuła 1 – Grand Prix Abu Zabi: STUDIO na żywo
*(również o 15:40)
Ipla

13:55 Formuła 1 – Grand Prix Abu Zabi:  II SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

22:30 Magazyn #ELEVENF1 na żywo
IplaSOBOTA – 12 GRUDNIA 2020

10:30 Formuła 1 – Grand Prix Abu Zabi: STUDIO na żywo
*(również o 12:10)
Ipla
Studio: Maciej Jermakow

10:55 Formuła 1 – Grand Prix Abu Zabi: III SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla
Komentarz: Michał Gąsiorowski

13:00 Formuła 1 – Grand Prix Abu Zabi: STUDIO na żywo
*(również o 15:15)
Ipla
Studio: Maciej Jermakow

13:55 Formuła 1 – Grand Prix Abu Zabi: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla
Komentarz: Michał GąsiorowskiNIEDZIELA – 13 GRUDNIA 2020

12:00 Formuła 1 – Grand Prix Abu Zabi: STUDIO na żywo
*(również o 16:10)
Ipla
Studio: Maciej Jermakow

14:05 Formuła 1 – Grand Prix Abu Zabi: WYŚCIG na żywo
Ipla
Komentarz w Eleven Sports 1: Michał Gąsiorowski
Komentarz w Polsacie: Andrzej Borowczyk – Krystian Sobierajski

About Michał Winiarczyk