Zakończenie sezonu Formuły 2 na antenie Polsatu Sport News

Sezon 2020 w Formule 2 dobiega końca. Kierowców tej serii czekają już tylko dwa wyścigi. Przed nami zwieńczenie tegorocznych zmagań. Kto zostanie mistrzem? Ostatnia runda sezonu 2020 odbędzie się na torze Sakhir. Sobotni wyścig główny i niedzielny sprint wyłonią najlepszego […]

Sezon 2020 w Formule 2 dobiega końca. Kierowców tej serii czekają już tylko dwa wyścigi. Przed nami zwieńczenie tegorocznych zmagań. Kto zostanie mistrzem?

Ostatnia runda sezonu 2020 odbędzie się na torze Sakhir. Sobotni wyścig główny i niedzielny sprint wyłonią najlepszego kierowcę tego roku. Wciąż nie wiemy jeszcze, do kogo trafi najważniejsze trofeum w F2. W grze pozostali już tylko dwaj zawodnicy – Mick Schumacher i Callum Ilott. Na chwilę obecną bliżej tytułu jest młody Niemiec, syn siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 – Michaela Schumachera. Kierowca zespołu Prema Racing ma na swoim koncie 205. punktów. Jego przeciwnik, reprezentant UNI-Virtuosi Racing zgromadził 191. punktów. Do zdobycia pozostało jeszcze 40. punktów, na co składa się zwycięstwo w sobotniej i niedzielnej rywalizacji, a do tego dochodzą jeszcze punkty za piątkowe kwalifikacje.

Kolejna walka toczyć się będzie o pozycję trzecią, na której obecnie plasuje się Nikita Mazepin. Rosjanin został już potwierdzony jako kierowca zespołu Haas i w przyszłym sezonie będzie ścigał się w Formule 1. Na razie jednak musi bronić swojego miejsca w klasyfikacji generalnej F2. Niewielką stratę do Mazepina ma jego rodak – Robert Szwarcman, ale także  Japończyk Yuki Tsunoda oraz Duńczyk Christian Lundgaard. W niedzielę wszystko będzie już jasne i poznamy najważniejsze rozstrzygnięcia.

 

SOBOTA – 5 GRUDNIA 2020

13:10 Formuła 2 – Grand Prix Sakhiru: WYŚCIG 1 na żywo

Komentarz: Andrzej Borowczyk – Krystian Sobierajski

NIEDZIELA – 6 GRUDNIA 2020

 

13:50 Formuła 2 – Grand Prix Sakhiru: WYŚCIG 2 na żywo

Komentarz: Andrzej Borowczyk – Krystian Sobierajski

About Michał Winiarczyk