Zakończenie Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen na antenach TVP i Eurosportu

Tradycyjnie w Święto Trzech Króli zakończy się Turniej Czterech Skoczni. Czy w poniedziałek będziemy cieszyli się z czwartego polskiego zwycięstwa w tej prestiżowej imprezie? Po konkursie w Innsbrucku Dawid Kubacki znajduje się na prowadzeniu w klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni. Podczas […]

Tradycyjnie w Święto Trzech Króli zakończy się Turniej Czterech Skoczni. Czy w poniedziałek będziemy cieszyli się z czwartego polskiego zwycięstwa w tej prestiżowej imprezie?

Po konkursie w Innsbrucku Dawid Kubacki znajduje się na prowadzeniu w klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni. Podczas trzeciej odsłony aktualnego turnieju Polak zajął drugie miejsce. Najlepszy znów okazał się Marius Lindvik. Kubacki przegrał z Norwegiem zaledwie o 1,3 punktu. Na półmetku konkursu różnica punktowa była taka sama. W rundzie finałowej Polak i Norweg wykonali skoki takiej samej długości, tak samo ocenione i dostali taką samą bonifikatę punktową za niekorzystne warunki. Obydwaj są w świetnej formie. Obydwaj bardzo chcą sięgnąć po nagrodę Złotego Orła. Bliżej tego sukcesu jest Dawid Kubacki. Przed konkursem w Bischofshofen nasz reprezentant ma 9,1 punktu przewagi nad Lindvikiem. Trzecie miejsce ze stratą 13,3 punktu do lidera zajmuje Karl Geiger. Na czwarte miejsce spadł Ryoyu Kobayashi, który do Kubackiego traci 13,7 punktu.

Kapitalna dyspozycja Dawida Kubackiego to efekt jego ciężkiej pracy. Trzy konkursy TCS i trzy miejsca na podium. To znakomita statystyka. W XXI wieku tylko raz zdarzyła się sytuacja, że zawodnik, który udawał się na ostatni konkurs turnieju w roli lidera, nie wygrał imprezy. Był to w 2017 roku Daniel Andre Tande. Kubacki może wygrać turniej nie wygrywając żadnego konkursu. Ostatni raz sztuki tej dokonał Janne Ahonen w 1999 roku. Oczywiście nie jest to wyczyn, na którym bardzo zależałoby Dawidowi, jak również nam. Triumf w Bischofshofen rozwiałby wszelkie wątpliwości.

NIEDZIELA – 5 STYCZNIA 2020

16:00 Turniej Czterech Skoczni, Bischofshofen, Austria: STUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla
Studio: Michał Korościel – Krzysztof Biegun, Jakub Pieczatowski
Reporterzy: Jakub Kot, Kacper Merk


16:30 Turniej Czterech Skoczni, Bischofshofen, Austria: KWALIFIKACJE 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla
Komentarz: Igor Błachut, Marek Rudziński

17:45 Turniej Czterech Skoczni, Bischofshofen, Austria: STUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla
Studio: Michał Korościel – Krzysztof Biegun, Jakub Pieczatowski
Reporterzy: Jakub Kot, Kacper Merk


PONIEDZIAŁEK – 6 STYCZNIA 2020

16:15 Turniej Czterech Skoczni, Bischofshofen, Austria: STUDIO 
*(od 16:30 również w Eurosporcie 1 HD)
sport.tvp.plEurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

17:15 Turniej Czterech Skoczni, Bischofshofen, Austria: KONKURS INDYWIDUALNY 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIplasport.tvp.pl

19:00 Turniej Czterech Skoczni, Bischofshofen, Austria: STUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

About Michał Winiarczyk