Zaległe zawody alpejskiego PŚ w Eurosporcie

Przesunięte z powodu złych warunków atmosferycznych zawody alpejskiego Pucharu Świata odbędą się w tym tygodniu w Lech/Zürs. Rywalizację równoległą transmitować będzie Eurosport. W tym sezonie zawody równoległe przestały być określane gigantem lub slalomem. Ponadto w Lech/Zürs odbędzie się jedyna rywalizacja […]

Przesunięte z powodu złych warunków atmosferycznych zawody alpejskiego Pucharu Świata odbędą się w tym tygodniu w Lech/Zürs. Rywalizację równoległą transmitować będzie Eurosport.

W tym sezonie zawody równoległe przestały być określane gigantem lub slalomem. Ponadto w Lech/Zürs odbędzie się jedyna rywalizacja w tej konkurencji, a zatem rozstrzygnie się pierwsza klasyfikacja o Małą Kryształową Kulę. W głównej fazie zawodów zobaczymy jedynie czołową szesnastkę z kwalifikacji, a w każdej rundzie rozegrane zostaną dwa przejazdy.

Wśród kobiet zabraknie Mikaeli Shiffrin, która po nieudanym powrocie w Levi, gdzie dwa zwycięstwa na konto zapisała Petra Vlhová, skupi się na treningu do kolejnych imprez Pucharu Świata. Oprócz Vlhovej, która jako obrończyni Małej Kryształowej Kuli oraz liderka klasyfikacji generalnej sezonu 2020/2021 będzie główną faworytką, na starcie staną m.in. triumfatorka giganta w Sölden, Marta Bassino czy Federica Brignone, zdobywczyni Pucharu Świata 2019/2020. Wśród panów do faworytów zapewne zaliczać się będą Alexis Pinturault, Henrik Kristoffersen czy niespodziewany zwycięzca z Sölden, Lucas Braathen.

CZWARTEK – 26 LISTOPADA 2020

17:35 Puchar Świata, Lech/Zuers, Austria: ZAWODY RÓWNOLEGŁE KOBIET
Eurosport Player

PIĄTEK – 27 LISTOPADA 2020

17:40 Puchar Świata, Lech/Zuers, Austria: ZAWODY RÓWNOLEGŁE MĘŻCZYZN
*(od 18:30 również w Eurosporcie 1 HD)
Eurosport Player
Eurosport 1 HD

About Wojciech Nowakowski