Zawody Pucharu Świata z Adelboden w Eurosporcie 1

Szwajcarski kurort narciarski zlokalizowany w malowniczym Adelboden będzie gospodarzem najbliższych zawodów o Puchar Świata w narciarstwie alpejskim. W sobotę na zawodników czeka slalom gigant, zaś niedziela będzie należała to specjalistów od slalomu. Transmisje w Eurosport 1. W ostatni czwartek alpejczycy zmagali się […]

Szwajcarski kurort narciarski zlokalizowany w malowniczym Adelboden będzie gospodarzem najbliższych zawodów o Puchar Świata w narciarstwie alpejskim. W sobotę na zawodników czeka slalom gigant, zaś niedziela będzie należała to specjalistów od slalomu. Transmisje w Eurosport 1.

W ostatni czwartek alpejczycy zmagali się bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi. Silne podmuchy wiatru sprawiały, że niektórzy zawodnicy nie mieli szans na dobry wynik w zawodach. Po pierwszej części zawodów z końcówki pierwszej dziesiątki do góry musieli przebijać się tacy zawodnicy jak Marcel Hirscher, czy Henrik Kristoffersen. Dla pierwszego z nich zawody nie ułożyły się po jego myśli, ponieważ Austriak musiał zadowolić się szóstą lokatą. Nieco lepiej poszło Norwegowi. Zdołał uplasować się na najniższym stopniu podium. Z pewnością będą oni chcieli poprawić swoje miejsca z niedzielnym slalomie. Zgoła odmienne nastroje panowały we włoskim obozie, a to za sprawą Malfreda Moelgga, który dość niespodziewanie wygrał, wyprzedając o 0,72 sekundy Niemca Felixa Neureuthera.

W sobotnim gigancie największe szanse na 100 punktów do klasyfikacji generalnej przyznaje się obecnemu liderowi tej konkurencji, Marcelowi Hirscherowi. Zwycięstwo może nie przyjść mu tak łatwo, ponieważ w znakomitej formie jest Francuz Alexis Pinturault. Jego strata w klasyfikacji gigantowej wynika tylko z tego, że nie ukończył on ostatniego slalomu giganta, rozgrywanego jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia w Alta Badia. O miejsce na podium powinien powalczyć inny z Francuzów, Mathieu Faivre. Będzie chciał on udowodnić, że drugie miejsce we Włoszech nie było dziełem przypadku.

pasek2

SOBOTA – 7 STYCZNIA 2017

10:15 Puchar Świata, Adelboden, Szwajcaria: GIGANT MĘŻCZYZN – 1. PRZEJAZD na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player


13:15
Puchar Świata, Adelboden, Szwajcaria: GIGANT MĘŻCZYZN – 2. PRZEJAZD na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player

NIEDZIELA – 8 STYCZNIA 2017

10:15 Puchar Świata, Adelboden, Szwajcaria: SLALOM MĘŻCZYZN – 1. PRZEJAZD na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player


13:15
Puchar Świata, Adelboden, Szwajcaria: SLALOM MĘŻCZYZN – 2. PRZEJAZD na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player

pasek2

About Bartłomiej Rój