ZIO Soczi 2014: Transmisje zawodów Skeletonistów na antenach Telewizji Polskiej

Na trzy dni rozłożono rywalizację skeletonistów podczas Igrzysk w Soczi. Medale w tej dyscyplinie zostaną rozdane po raz szósty w historii. Transmisje z zawodów sportowców specjalizujących się w zjeździe głową w dół  na antenach Telewizji Polskiej. Zawodnicy i zawodniczki wykonają […]

Na trzy dni rozłożono rywalizację skeletonistów podczas Igrzysk w Soczi. Medale w tej dyscyplinie zostaną rozdane po raz szósty w historii. Transmisje z zawodów sportowców specjalizujących się w zjeździe głową w dół  na antenach Telewizji Polskiej.

Zawodnicy i zawodniczki wykonają po cztery ślizgi. Z tego względu wyniki rywalizacji z całą pewnością nie będą dziełem przypadku.  Co ciekawe w Soczi nie wystąpią obrońcy tytułów z Vancouver- Kanadyjczyk Jon Montgomery (nie zakwalifikował się do kadry kanadyjskiej) oraz Brytyjka Amy Williams (zakończyła karierę).

Wielkim faworytem zawodów jest największa nadzieja na pierwszy łotewski złoty medal Zimowych Igrzysk Olimpijskich Martins Dukurs. Zawodnik ten jest już pięciokrotnym zwycięzcą Pucharu Świata oraz dwukrotnym mistrzem świata. Jednak na ostatnim światowym czempionacie musiał uznać wyższość Rosjanina Aleksandra Tretiakowa, którego atutem tutaj z pewnością będzie znajomość toru.  W tym sezonie oprócz Martinsa doskonale spisuje się także jego brat Tomass, który wielokrotnie w tym sezonie zajmował miejsce na podium Pucharu Świata.

Nieobecność Williams nie oznacza bynajmniej, że oczy brytyjskich fanów sportów zimowych nie będą skierowane na skeleton. Brytyjczycy dysponują dwiema bardzo znakomitymi zawodniczkami, które są w stanie zdobyć medal (Elizabeth Yarnold i Shelley Rudman). Pierwsza z nich w tym sezonie wywalczyła pierwsze miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata, ale kto wie jakby się potoczyła rywalizacja, gdyby nie dyskwalifikacja Noelle Pikus-Pace w zawodach w Calgary. Amerykanka pierwotnie zajęła tam pierwsze miejsce, ale później dopatrzono się nieprawidłowości w skeletonie zawodniczki. Punkty, które w ten sposób straciła pozwoliłby jej na tryumf w Pucharze Świata.  Reprezentantka USA zapewne będzie chciała pokwitować sobie to niepowodzenie zdobyciem medalu w Soczi.  Pozostałe zawodniczki, które mogą się liczyć to Austriaczka Janine Flock, która pokazała zwyżkującą formę w drugiej połowie sezonu oraz zdobywczyni brązowego medalu w Vancouver Niemka Anja Huber.

W tej dyscyplinie w Soczi nie zobaczymy Polaków. Jednak niedawne wydzielenie z Polskiego Związku Sportów Saneczkowych oddzielnego Związku Bobslei i Skeletonu być może zmieni tą sytuację podczas kolejnych Igrzysk w koreańskim Pyeongchang. Odrodzenie tej dyscypliny w Polsce ma być jednym z głównych celów nowego związku.

górny pasek

CZWARTEK – 13 LUTEGO 2014

08:30 Zimowe Igrzyska Olimpijskie: ŚLIZG KOBIET – 1. ZJAZD na żywo
*(w TVP Sport od 09:10)
sport.tvp.pl TVP Sport HD
Komentarz: Grzegorz Pajda
pasek
09:35
 Zimowe Igrzyska Olimpijskie: ŚLIZG KOBIET – 2. ZJAZD na żywo
TVP Sport HD sport.tvp.pl
Komentarz: Grzegorz Pajda
pasek

PIĄTEK – 14 LUTEGO 2014

13:30 Zimowe Igrzyska Olimpijskie: ŚLIZG MĘŻCZYZN – 1. ZJAZD na żywo
sport.tvp.pl 
pasek
15:05
 Zimowe Igrzyska Olimpijskie: ŚLIZG MĘŻCZYZN – 2. ZJAZD na żywo
sport.tvp.pl
pasek
16:40
 Zimowe Igrzyska Olimpijskie: ŚLIZG KOBIET – 3. ZJAZD na żywo
sport.tvp.pl 
pasek
17:50
 Zimowe Igrzyska Olimpijskie: ŚLIZG KOBIET – 4. ZJAZD na żywo
*(w TVP Sport od 18:10)
sport.tvp.plTVP Sport HD
Komentarz: Grzegorz Pajda
pasek

SOBOTA – 15 LUTEGO 2014

15:45 Zimowe Igrzyska Olimpijskie: ŚLIZG MĘŻCZYZN – 3. ZJAZD na żywo
*(w TVP 2 od 16:30, w TVP Sport od 16:40)
sport.tvp.pl TVP 2 HD TVP Sport HD
Komentarz: Grzegorz Pajda
Studio: Maciej Kurzajewski
pasek
17:10
 Zimowe Igrzyska Olimpijskie: ŚLIZG MĘŻCZYZN – 4. ZJAZD na żywo
TVP Sport HD sport.tvp.pl
Komentarz: Grzegorz Pajda
górny pasek

About Bartosz Mierzwa