Żużlowe Indywidualne Mistrzostwa Polski 2019 w nSport+

Niedzielny turniej będzie 71. finałem Indywidualnych Mistrzostw Polski w historii. Fogo Unia Leszno z uwagi na bycie aktualnym drużynowym mistrzem kraju ma prawo organizacji decydujących zawodów w kategorii solowej. Transmisja tego wydarzenia w nSport+. Przed rokiem finał również odbył się na Stadionie […]

Niedzielny turniej będzie 71. finałem Indywidualnych Mistrzostw Polski w historii. Fogo Unia Leszno z uwagi na bycie aktualnym drużynowym mistrzem kraju ma prawo organizacji decydujących zawodów w kategorii solowej. Transmisja tego wydarzenia w nSport+.

Przed rokiem finał również odbył się na Stadionie im. Alfreda Smoczyka. Po wieczorze pełnym emocji i również kontrowersji zawody wygrał zawodnik gospodarzy, Piotr Pawlicki. Na podium stanęli także Maciej Janowski i Janusz Kołodziej. Tuż za podium znalazł się Bartosz Zmarzlik, który w finale został wykluczony. Cała czwórka, a także Patryk Dudek miała pewny udział w tegorocznym finale. Pawlicki z uwagi na status mistrza, pozostali z uwagi na bycie reprezentantami Polski w cyklu Grand Prix. Wszyscy też, poza Zmarzlikiem, poznali już smak złotego medalu IMP. Na liście startowej, która oficjalnie została rozlosowana w poniedziałek w Lesznie, znajduje się jeszcze dwóch czempionów sprzed lat: Piotr Protasiewicz i rezerwowy Szymon Woźniak. Najwięcej przedstawicieli w finale ma Fogo Unia – czterech. Co ciekawe, aż trzech zawodników przyśle pierwszoligowe Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

Lista startowa IMP 2019:

1. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
2. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
3. Norbert Kościuch (Get Well Toruń)
4. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno)
5. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno)
6. Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
7. Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin)
8. Oskar Fajfer (Car Gwarant Start Gniezno)
9. Bartosz Zmarzlik (truly.work Stal Gorzów)
10. Adrian Cyfer (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
11. Adrian Miedziński (forBET Włókniarz Częstochowa)
12. Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
13. Przemysław Pawlicki (MRGARDEN GKM Grudziądz)
14. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław)
15. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
16. Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra)

NIEDZIELA – 14 LIPCA 2019

18:30 Indywidualne Mistrzostwa Polski 2019: ZAWODY na żywo
Canal+ Sport Online

About Mateusz Bartkowiak