Żużlowe starcie Północ – Południe w nSport+

W poniedziałkowe popołudnie w Gdańsku pierwszy raz na tor wyjadą zawodnicy eWinner 1. Ligi. Dla wielu będzie to pierwsza i ostatnia próba generalna przed początkiem tego specyficznego sezonu.  Żużlowcy z eWinner 1. Ligi nie mieli możliwości sparingów, co prawda kilku z […]
W poniedziałkowe popołudnie w Gdańsku pierwszy raz na tor wyjadą zawodnicy eWinner 1. Ligi. Dla wielu będzie to pierwsza i ostatnia próba generalna przed początkiem tego specyficznego sezonu. 

Żużlowcy z eWinner 1. Ligi nie mieli możliwości sparingów, co prawda kilku z nich ścigało się jako goście w PGE Ekstralidze czy w lidze duńskiej lub SEC, jednak nie jest to to samo, co rywalizacja z zawodnikami z podobnym potencjałem, walczącymi na co dzień o prymat na zapleczu najlepszej ligi świata. Zawodnicy zostali podzieleni według klucza geograficznego. Ekipę południa stanowią żużlowcy reprezentujący kluby z Ostrowa Wielkopolskiego, Łodzi, Tarnowa i Gniezna, natomiast północ to reprezentanci Gdańska, Bydgoszczy, Torunia i Daugavpils. Na torze zobaczymy więc tych, którzy już niedługo będą ze sobą rywalizować o punkty.

Przed rokiem zespół Południa wygrał 48:42, jednak obecnie składy zupełnie się zmieniły. Pamiętajmy, że np. do PGE Ekstraligi awansował PGG ROW Rybnik, kosztem eWinner Apatora. Biorąc pod uwagę nazwiska, jakie pokażą się w Gdańsku i formę poszczególnych żużlowców będącą wielką niewiadomą, zapowiadają się duże emocje.

Południe
1. Nicolai Klindt (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski)
2. Daniel Jeleniewski (Orzeł Łódź)
3. Peter Ljung (Unia Tarnów)
4. Tomasz Gapiński (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski)
5. Adrian Gała (Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno)
6. Damian Stalkowski (Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno)
7. Mateusz Cierniak (Unia Tarnów)

Zawodnicy oczekujący: Norbert Kościuch (Orzeł Łódź), Aleksandr Łoktajew (Orzeł Łódź), Sebastian Szostak (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski).

Północ
9. Wiktor Kułakow (eWinner Apator Toruń)
10. Jack Holder (eWinner Apator Toruń)
11. Kamil Brzozowski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
12. Matic Ivacić (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
13. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
14. Oleg Michaiłow (Lokomotiv Daugavpils)
15. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

Zawodnicy oczekujący: Chris Holder (eWinner Apator Toruń), Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk), Alan Szczotka (Zdunek Wybrzeże Gdańsk).

PONIEDZIAŁEK – 6 LIPCA   2020

13:00 Żużel – mecz: Północ – Południe  na żywo

About Mateusz Bartkowiak