1/32 finału Pucharu Włoch w Polsacie Sport

Po trzech latach Pucharu Włoch na antenach TVP, rozgrywki te zostały wykupione przez telewizję Polsat. W 1/32 finału Coppa Italia nie zabraknie polskich akcentów, a Polsat Sport wyemituje dwa najciekawsze dla polskich kibiców starcia. PIĄTEK – 13 SIERPNIA UDINESE CALCIO […]

Po trzech latach Pucharu Włoch na antenach TVP, rozgrywki te zostały wykupione przez telewizję Polsat. W 1/32 finału Coppa Italia nie zabraknie polskich akcentów, a Polsat Sport wyemituje dwa najciekawsze dla polskich kibiców starcia.

PIĄTEK – 13 SIERPNIA

UDINESE CALCIO – ASCOLI CALCIO

W ramach 1/32 finału Pucharu Włoch drużyna Udinese Calcio podejmie na własnym stadionie ekipę Ascoli. Goście to 16 zespół zeszłego sezonu rozgrywek Serie B. W poprzednich edycjach Coppa Italia lepiej radziła sobie drużyna Udinese, która to w XXI wieku potrafiła 5 razy dojść aż do półfinału tych rozgrywek. Ascoli to natomiast zespół, która swoje lata świetności miał na przełomie lat 70 i 80-tych, a także na początku lat 90. W okresie tym rozegrał bowiem 14 sezonów w Serie A. Później było już słabiej, jednak w latach 2005-2007 Ascoli ponownie zawitało do Serie A. W tym czasie Ascoli rozegrało 4 starcia z Udinese i co ciekawe, wszystkie zakończyły się podziałem punktów. Bardzo możliwe, że w tym spotkaniu zobaczymy na boisku byłego reprezentanta Polski Łukasza Teodorczyka, który wrócił z rocznego wypożyczenia do belgijskiego Charleroi.

FIORENTINA – COSENZA CALCIO

Sześciokrotny triumfator Pucharu Włoch zmierzy się z zeszłorocznym spadkowiczem z Serie B. Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to, że drużyna Bartłomieja Drągowskiego powinna bez problemów przejść zespół z Calabrii. Goście mają bowiem ewidentny problem z grą na wyjazdach. Ostatni mecz o stawkę, który w delegacji odbył się…7 miesięcy temu. Fiorentina przegrała u siebie w tym roku co prawda 5 spotkań, jednak za każdym razem ulegali rywalom z ligowego topu. Inter, AS Roma, Atalanta, AC Milan oraz Napoli. Te nazwy mówią same za siebie. Obie drużyny nigdy wcześniej ze sobą nie konkurowały. Czy ten pierwszy raz będzie bolesny dla Cosenzy? Transmisja tego meczu dostępna będzie w Polsacie Sport Premium. Początek meczu o 21:00.

NIEDZIELA – 15 SIERPNIA

PARMA CALCIO – US LECCE

Parma i Lecce to niedawni rywale z Serie A, którzy w tym sezonie oprócz Pucharu Włoch spotkają się również na poziomie Serie B. Jest to na pewno jedna z najciekawszych par 1/32 finału Coppa Italia. Kluby te często mierzyły się ze sobą w latach 90-tych oraz na początku XXI wieku. Później nastąpiła przerwa, jednak drogi obu ekip zbiegły się ze sobą ponownie w sezonie 2019/2020. Parma mierzyła się z Lecce ponownie na poziomie Serie A. Oba te spotkania wygrała ekipa Crociati. W Parmie było 2:0 natomiast wyjazd do Lecce, skończył się szalonym 3:4 na korzyść Parmy. Spotkanie to będzie miało polski akcent a właściwie to nawet dwa. W drużynie Parmy gra bowiem Adrian Benedyczak i niewykluczone, że pojawi się ona na boisku. W drużynie Lecce występuje natomiast Marcin Listkowski. 23-letni Polak ma jednak mniejszą szansę na to, aby zagrać w tym spotkaniu, ponieważ trener Lecce nie stawiał na niego w drugiej połowie ostatniego sezonu. Co ciekawe obaj panowie znają się z gry w Pogoni Szczecin, z której to z resztą przybyli do Włoch. Marcin zrobił to rok temu, a Adrian przybył do Parmy w tym okienku transferowym.

TORINO – CREMONESE

Byki z Turynu w ramach 1/32 finału Pucharu Włoch podejmie zespół US Cremonese, czyli zeszłorocznego średniaka z Serie B. Jeśli ktoś myśli, że drużyna Karola Linettego będzie miało łatwą przeprawę, to może się zdziwić. Torino w 2021 roku wygrało bowiem tylko 3 spotkania na własnym stadionie. Lepiej niż Torino w domu radziło sobie Cremonese w delegacji, gdzie wygrało 4 starcia i zremisowało kolejne 3 mecze z 11 rozegranych spotkań. W tym meczu może więc wydarzyć się naprawdę sporo i nie powinno zabraknąć piłkarskich emocji.

PONIEDZIAŁEK – 16 SIERPNIA

SAMPDORIA GENUA – US ALESSANDRIA CALCIO

Klub reprezentanta Polski Bartosza Bereszyńskiego podejmie w Pucharze Włoch zespół US Alesandria Calcio. Faworytem w tym spotkaniu niewątpliwie jest drużyna z Genui, jednak ich rywala nie należy lekceważyć. Co prawda rywal Sampdorii nie ma żadnych większych sukcesów na swoim koncie, jednakże zdołał awansować po barażach do Serie B. Sampdoria Genua to natomiast czterokrotny triumfator tychże rozgrywek. Sukcesy te przypadają jednak na lata 80 i 90-te. Ostatni raz w Pucharze Włoch Sampdoria triumfowała w sezonie 1993/94, czyli prawie trzy dekady temu. Obie ekipy grały przeciwko sobie tylko raz. Miało to miejsce właśnie w 1/64 Pucharu Włoch. W regulaminowym czasie było wtedy 2:2, ale w dogrywce lepsza okazała się drużyna z Genui. Czy tym razem będziemy świadkami pucharowej sensacji? Ten mecz już w poniedziałek o godzinie 21:00 na antenie Polsatu Sport.

PIĄTEK – 13 SIERPNIA

20:35Puchar Włoch – 1. runda:UDINESE CALCIO – ASCOLI CALCIO na żywo


20:50
Puchar Włoch – 1. runda: ACF FIORENTINA – COSENZA CALCIO na żywo

NIEDZIELA – 15 SIERPNIA

17:50Puchar Włoch – 1. runda:PARMA CALCIO – US LECCE na żywo

20:50Puchar Włoch – 1. runda:TORINO FC – US CREMONESE na żywo

PONIEDZIAŁEK – 16 SIERPNIA

20:55 Puchar Włoch – 1. runda: SAMPDORIA GENUA – US ALESSANDRIA CALCIO

About Jakub Barabasz