1/32 Pucharu Polski w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra

Startują rozgrywki Pucharu Polski w sezonie 2018/2019. Mecze tak jak w sezonie poprzednim na sportowych antenach Polsatu. W tej rundzie zostanie pokazanych sześć spotkań na Polsat Sport (we wtorek trzy) oraz na Polsat Sport Extra (w środę również trzy). W finale […]

Startują rozgrywki Pucharu Polski w sezonie 2018/2019. Mecze tak jak w sezonie poprzednim na sportowych antenach Polsatu. W tej rundzie zostanie pokazanych sześć spotkań na Polsat Sport (we wtorek trzy) oraz na Polsat Sport Extra (w środę również trzy). W finale poprzedniej edycji Pucharu Polski spotkały się Legia Warszawa oraz Arka Gdynia.  Mecz zakończył zwycięstwem Legionistów.

We wtorek emocje z rozgrywkami pucharu rozpoczną się od starcia ŁKS-u Łódź z Lechem Poznań. Na papierze faworytem jest drużyna ze stolicy Wielkopolski. Jeśli brać pod uwagę formę z ostatnich tygodni to lepiej wyglądają podopieczni Kazimierza Moskala. Podopieczni Ivana Dujrdevicia w ostatnich pięciu ligowych meczach ponieśli cztery porażki i raz udało im się zremisować. W przypadki odpadnięcia na tym etapie najprawdopodobniej dojdzie do zmiany szkoleniowca w ekipie z Poznania. Drugim starciem tego dnia jest pojedynek czwartego zespołu Fortuny I ligi – Chojniczanki Chojnice z aktualnym mistrzem i zdobywcom puchar z zeszłego roku – Legią Warszawa. Faworyt tego spotkania jest jeden. Są nim podopieczni Sa Pinto. Wydaje się, że Legioniści mają już kryzys za sobą, co pokazali ostatnio pokonując Miedź Legnicę 4:1. Drużyna Przemysława Cecherza w tym sezonie prezentuje dobrą formę. Przy pomocy żywiołowej publiczności gospodarze będą chcieli sprawdzić niespodziankę. Na deser zostaję mecz w Krakowie. Jest to zdecydowanie hit tego etapu Pucharu Polski. Biała Gwiazda zmierzy się z Lechią Gdańsk. Jest to starcie drugiej i trzeciej ekipy Lotto Ekstraklasy. W ósmej kolejce doszło do spotkania obu ekip, które zakończyło się wygraną gospodarzy 5:2. Były wielkie emocje i świetne widowisko. Czy tym razem będzie podobnie? Czy gracze Piotra Stokowca wyeliminują Białą Gwiazdę?

W środę kolejne trzy starcia ekip z Ekstraklasy. W Elblągu miejscowa Olimpia podejmie Śląsk Wrocław. Gospodarze to aktualnie czerwona latarnia 2 ligi. Przegrali oni aż dziewięć z jedenastu meczów tego sezonu ligowego. W ostatniej kolejce podopieczni Tadeusza Pawłowskiego odnieśli przekonujące zwycięstwo. Pokonali we Wrocławiu Piast 4:1. Czy miejscowych stać na wyrzucenie Śląska? W Jastrzębiu Zdroju dojdzie do starcia dwóch rewelacji tego sezonu. Drużyna Jarosława Skrobacza w zeszłym sezonie w cuglach wygrała 2 ligę i jest aktualnie piątą ekipą Fortuny 1 ligi. Podopieczni Waldemara Fornalika to szósta ekipa Lotto Ekstraklasy. Wydawało się, że drużyna z Gliwic jest na fali wznoszącej. Niestety w ostatnim spotkaniu doznali porażki ze Śląskiem 4:1. Mimo wszystko zapowiada się to na najciekawsze środowe starcie. Wieczorem w Katowicach spotka się miejscowy GKS z Pogonią Szczecin. Zmiana szkoleniowca u gospodarzy pozwoliła w ostatnim ligowym spotkaniu zdobyć jeden punkt. Gracze Kosty Runjaica w dziewiątej kolejce Lotto Ekstraklasy rozegrali świetny mecz i pokonali Wisłę Kraków 2:1. Wynik ten pozwolił opuścić strefę spadkową.

WTOREK – 25 WRZEŚNIA 2018

14:55 Puchar Polski – 1/32  Finału: ŁKS ŁÓDŹ – LECH POZNAŃ na żywo
Polsat Sport HDIpla

17:25 Puchar Polski – 1/32  Finału: CHOJNICZANKA CHOJNICE – LEGIA WARSZAWA na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:25 Puchar Polski – 1/32  Finału: WISŁA KRAKÓW – LECHIA GDAŃSK na żywo
Polsat Sport HDIpla

ŚRODA – 26 WRZEŚNIA 2018

14:55 Puchar Polski – 1/32  Finału: OLIMPIA ELBLĄG – ŚLĄSK WROCŁAW na żywo
Ipla

17:25 Puchar Polski – 1/32  Finału: GKS JASTRZĘBIE – PIAST GLIWICE na żywo
Ipla

20:25 Puchar Polski – 1/32  Finału: GKS KATOWICE – POGOŃ SZCZECIN na żywo
Ipla

About Mateusz Bartkowiak