1/8 Finału Mistrzostw Świata w U-17 na antenie TVP Sport HD oraz w serwisie sport.tvp.pl

Już we wtorek 5 listopada wystartuję faza 1/8 finału Mistrzostw Świata U-17 które odbywają się w Brazylii. Na tym etapie turnieju w grze pozostało 16 drużyn które awansowały z fazy grupowej rozgrywek. Mecze będzie można oglądać w serwisie sport.tvp.pl oraz na TVP Sport HD. Oto zapowiedz tych spotkań.

Fazę 1/8 Finału rozpocznie spotkanie Angola-Korea Południowa mecz odbędzie się 05.11 a rozpocznie się o godzinie 20:30 polskiego czasu. Reprezentacja  z Afryki w swoim debiucie zdołała awansować do kolejnej fazy rozgrywek i nie są bez szans z drużyną z Korei. Obie drużyny zajęły 2 miejsca w swoich grupach ulegając tylko jednym z faworytom całej imprezy odpowiednio Brazylii i Francji. Tego samego dnia rozpocznie się drugi pojedynek Nigeria-Holandia. W tym pojedynku wydaję się drużyna z Czarnego Lądu która wygrała grupę B z kolei Holandia zajęła dopiero 3 miejsce w grupie D ratując się wysokim zwycięstwem z reprezentacją  USA 4:0 .

W kolejnym meczu spotkają się reprezentacje Japonii i Meksyku . Początek meczu o godzinie 20:30 Japończycy to zwycięzcy grupy D z której zdobyli 7 pkt z kolei Meksyk to najlepsza drużyna która wyszła z 3 miejsca zdobywając 4 pkt oraz odnosząc najwyższe zwycięstwo w grupie 8:0 z Wyspami Salomona. W pojedynku tym trudno wskazać faworyta i może to być jedno z ciekawszych pojedynków w tej fazie. W meczu rozgrywanym równolegle zmierzą się ekipy Hiszpanii i Senegalu. Będzie to mecz finalisty poprzedniego mundialu z debiutantem na tej imprezie. Faworytem jest Europejska drużyna która jest stawiana w roli jednego z faworytów całej imprezy i porażka w tak wczesnej fazie byłaby niespodzianką.

O północy rozpoczną się dwa kolejne pojedynki w pierwszym z nim reprezentacja gospodarzy Brazylia podejmie Chile. Gospodarze łatwo przeszli przez fazę grupową pokonując wszystkich rywali i zgarniając komplet punktów Chile awansowało dopiero z 3 miejsca w grupie przegrywając już z Francją i Koreą Południową. Faworytem jest reprezentacja Canarinhos która nie może zawieść kibiców. W drugim spotkaniu rozgrywanym o tej samej godzinie kolejny z faworytów do zwycięstwa w turnieju Francja podejmie Australię. Francja podobnie do Brazylii wygrała grupę z trzema zwycięstwami i jest postrzegana jako faworyt do awansu do kolejnej fazy rozgrywek jednak drużyna z Oceanii ma w swoich szeregach obecnego lidera klasyfikacji strzelców Noah Botica który zdobył 4 bramki w turnieju.

Następnego dnia rozegrane zostaną dwa ostatnie pojedynki 1/8 finału w pierwszym z nim zagrają Ekwador i Włochy. Obie drużyny zajęły 2 miejsca w swoich grupach może to być jedno z bardziej wyrównanych pojedynków w którym ciężko wskazać faworyta. Ostatnim pojedynkiem będzie mecz Paragwaj-Argentyna który może okazać się najlepszym widowiskiem w tej fazie. Paragwaj już okazał się lepszy od Włochów z kolei Argentyna w swojej grupie uległa tylko Hiszpanii gorszym bilansem bramkowym.

WTOREK – 5 LISTOPADA 2019

20:25 Mistrzostwa Świata U-17: 1/8 finału: ANGOLA – KOREA POŁUDNIOWA 

23:50 Mistrzostwa Świata U-17: 1/8 finału: NIGERIA – HOLANDIA

ŚRODA – 6 LISTOPADA 2019

20:25 Mistrzostwa Świata U-17: 1/8 finału: JAPONIA – MEKSYK 

20:25 Mistrzostwa Świata U-17: 1/8 finału: HISZPANIA – SENEGAL 

23:50 Mistrzostwa Świata U-17: 1/8 finału: BRAZYLIA – CHILE 

23:50 Mistrzostwa Świata U-17: 1/8 finału: FRANCJA – AUSTRALIA 

CZWARTEK – 7 LISTOPADA 2019

20:25 Mistrzostwa Świata U-17: 1/8 finału: EKWADOR – WŁOCHY 

23:50 Mistrzostwa Świata U-17: 1/8 finału: PARAGWAJ – ARGENTYNA