10. kolejka 2. Bundesligi w Viaplay

Czas na dziesiątą serię spotkań na zapleczu Bundesligi. W ten weekend fani niemieckiej piłki mogą spędzić czas oglądając na platformie Viaplay zmagania piłkarzy w Niemczech. Widzowie będą mogli zobaczyć wszystkie mecze tej kolejki.  Weekend z Bundesligą rozpocznie się w piątkowy wieczór, […]

Czas na dziesiątą serię spotkań na zapleczu Bundesligi. W ten weekend fani niemieckiej piłki mogą spędzić czas oglądając na platformie Viaplay zmagania piłkarzy w Niemczech. Widzowie będą mogli zobaczyć wszystkie mecze tej kolejki. 

Weekend z Bundesligą rozpocznie się w piątkowy wieczór, na który zaplanowano dwa spotkania. O tej samej godzinie, czyli o 18:30 pierwszy gwizdek wybrzmi w Hanowerze oraz w Paderborn. Die Roten podejmą u siebie Schalke, które po dwóch wygranych z rzędu, po dziewięciu kolejkach zajmuje wyższe miejsce od najbliższego rywala. Hannover po remisie i przegranej czeka na kolejne zwycięstwo. W drugim piątkowym starciu, trzeci w tabeli Paderborn podejmie drugi SSV Jahn Regensburg. To spotkanie określane jest jako hit kolejki.

Na sobotę zaplanowano cztery spotkania. W jednym z nich ostatni w tabeli FC Ignolstadt podejmie u siebie Holstein Kiel. Do Heidenheim przyjedzie lider rozgrywek, FC St. Pauli, a formę Karlsruher FC sprawdzi Erzgebirge Aue. Powyższe mecze rozpoczną się o 13:30. Na wieczór zaplanowano starcie Hamburger SV – Fortuna Düsseldorf. Gospodarze są niepokonani u siebie od siedmiu spotkań, Fortuna z kolei traci trzy punkty do swojego rywala. Wygrana w tym meczu przybliży drużynę Jakuba Piotrowskiego i Dawida Kownackiego do Hamburskiej drużyny.

Niedzielne wczesne popołudnie będzie można spędzić na trzech stadionach. W meczu drużyn z dolnej połówki tabeli, Hansa Rostock podejmie u siebie Heidenheim. Blisko polskiej granicy w Dreźnie, tamtejsze Dynamo ugości Norymbergę. Darmstadt z kolei podejmie u siebie spadkowicza z Bundesligi, Werdera Bremę.

PIĄTEK – 15 PAŹDZIERNIKA 2021

18:25 2. Bundesliga – 10. kolejka: HANNOVER 96 – SCHALKE 04 GELSENKIRCHEN 


18:25 2. Bundesliga – 10. kolejka: SC PADERBORN 07 – SSV JAHN REGENSBURG 

Komentarz: Szymon Ratajczak

SOBOTA – 16 PAŹDZIERNIKA 2021

13:25 2. Bundesliga – 10. kolejka: FC INGOLSTADT 04 – HOLSTEIN KIEL 


13:25 2. Bundesliga – 10. kolejka: 1. FC HEIDENHEIM – FC ST. PAULI 


13:25 2. Bundesliga – 10. kolejka: KARLSRUHER SC – ERZGEBRIGE AUE 

20:25 2. Bundesliga – 10. kolejka: HAMBURGER SV – FORTUNA DÜSSELDORF 

NIEDZIELA – 17 PAŹDZIERNIKA 2021

13:25 2. Bundesliga – 10. kolejka: HANSA ROSTOCK – SANDHAUSEN SV 


13:25 2. Bundesliga – 10. kolejka: DYNAMO DREZNO – 1. FC NÜRNBERG 


13:25 2. Bundesliga – 10. kolejka: SV DARMSTADT 98 – WERDER BREMA 

 

 

About Michał Dąbrowski

Piszę o sporcie, bo lubię.