10. kolejka PGE Ekstraligi w Eleven Sports i nSport+

Odbycie zaległych spotkań pozmieniało nieco układ tabeli PGE Ekstraligi. W najbliższy weekend rozegrana zostanie 10. kolejka rozgrywek. Pokażą ją Eleven Sports i nSport+. Pierwszy piątkowy mecz będzie kluczowy z punktu widzenia spadku. Do Gorzowa przyjedzie drużyna PGG ROW-u Rybnik, która […]

Odbycie zaległych spotkań pozmieniało nieco układ tabeli PGE Ekstraligi. W najbliższy weekend rozegrana zostanie 10. kolejka rozgrywek. Pokażą ją Eleven Sports i nSport+.

Pierwszy piątkowy mecz będzie kluczowy z punktu widzenia spadku. Do Gorzowa przyjedzie drużyna PGG ROW-u Rybnik, która po wygraniu przez Stal dwóch ostatnich spotkań spadła na ostatnie miejsce w tabeli. Wygrana w stosunku 47:43 lub wyżej daje gorzowianom również punkt bonusowy na wagę pięciu oczek przewagi nad Rekinami, co przy rosnącej formie praktycznie uratowałoby ekipę z lubuskiego przed bezpośrednim spadkiem.

W drugim spotkaniu Motor Lublin podejmować będzie FOGO Unię Leszno. Niedzielna porażka we Wrocławiu była pierwszą dla Byków, z kolei Koziołki uległy ostatnio gorzowskiej Stali. Wciąż jednak są to ekipy, które plasują się w czołówce tabeli, a Unia wygrywając w środę z drużyną z Częstochowy pokazała, że mecz na Stadionie Olimpijskim był tylko wypadkiem przy pracy. Motor jest jednak zdeterminowany do zdobywania punktów, gdyż tuż za jego plecami czają się właśnie dwaj ostatni rywale leszczynian – Sparta i Włókniarz.

Ich mecz odbędzie się na koniec kolejki. To spotkanie będzie bardzo istotne w kontekście walki o fazę play-off – obecnie Sparcie do Lwów (i wspomnianego wcześniej Motoru) brakuje tylko punktu, a podopieczni Marka Cieślaka w sierpniu nie wygrali jeszcze ani jednego meczu. Ponadto wrocławianie mają do rozegrania jeszcze zaległy mecz w Gorzowie, który jednak, wobec coraz lepszej postawy podopiecznych Stanisława Chomskiego, może się różnie potoczyć.

Wcześnie w niedzielę odbędzie się mecz MrGarden GKM-u Grudziądz z RM Solar Falubazem Zielona Góra. Dla gospodarzy to mecz o zachowanie szans na czołową czwórkę, natomiast Falubaz mógłby z jednej strony zbliżyć się do Unii i czekać na jej kolejne potknięcie, a z drugiej uciec przed Motorem i Włókniarzem. Otwarta jest też kwestia punktu bonusowego – do Grudziądza zawodnicy z Myszką Miki na plastronie przyjadą z zaledwie sześciopunktową zaliczką ze spotkania w Zielonej Górze.

PIĄTEK – 14 SIERPNIA 2020

17:30 PGE Ekstraliga – 10. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla

18:00 PGE Ekstraliga – 10. kolejka: MOJE BERMUDY STAL GORZÓW – PGG ROW RYBNIK na żywo
Ipla

20:15 PGE Ekstraliga – 10. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla

20:30 PGE Ekstraliga – 10. kolejka: MOTOR LUBLIN – FOGO UNIA LESZNO na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 16 SIERPNIA 2020

16:00 PGE Ekstraliga – 10. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo

Studio: Mateusz Kędzierski – Piotr Świderski (z Grudziądza)
Reporter: Piotr Bugajny

16:30 PGE Ekstraliga – 10. kolejka: MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ – RM SOLAR FALUBAZ ZIELONA GÓRA na żywo

Komentarz: Maciej Noskowicz – Wojciech Dankiewicz (z Grudziądza)

18:45 PGE Ekstraliga – 10. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo

Studio: Marcin Majewski – Krzysztof Cegielski (z Wrocławia)
Reporter: Łukasz Benz

19:15 PGE Ekstraliga – 10. kolejka: BETARD SPARTA WROCŁAW – ELTROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA na żywo

Komentarz: Tomasz Dryła – Robert Wardzała (z Wrocławia)

21:15 Magazyn PGE EKSTRALIGA na żywo

Studio: Marcin Majewski – Leszek Demski, Krzysztof Cegielski, Tomasz Dryła, Jacek Gajewski (z Wrocławia)

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.