10. kolejka piłkarskiej Ekstraligi kobiet w TVP Sport i transmisjach internetowych

Przedostatnia kolejka jesiennej rundy Ekstraligi kobiet upływa pod znakiem przesunięć spotkań. W ten weekend odbędą się zatem cztery spotkania. Jako pierwsze przełożono starcie Rekordu Bielsko-Biała z GKS-em Katowice. A w zasadzie dwa takie mecze – środowy w ramach 1/32 Pucharu […]

Przedostatnia kolejka jesiennej rundy Ekstraligi kobiet upływa pod znakiem przesunięć spotkań. W ten weekend odbędą się zatem cztery spotkania.

Jako pierwsze przełożono starcie Rekordu Bielsko-Biała z GKS-em Katowice. A w zasadzie dwa takie mecze – środowy w ramach 1/32 Pucharu Polski oraz sobotni, ligowy. Powodem są kłopoty zdrowotne w drużynie beniaminka. Takie same problemy spotkały zespół Górnika Łęczna – w związku z tym hitowe spotkanie 10. kolejki z Czarnymi Antrans Sosnowiec również zostało przełożone. Co ciekawe, także i te drużyny zmierzą się ze sobą w Pucharze Polski – ale już na etapie 1/16 finału.

Mecz aktualnego z poprzednim mistrzem Polski miał odbyć się przy udziale kamer TVP Sport. Ostatecznie w telewizji będziemy mogli obejrzeć spotkanie TME SMS-u Łódź z AZS-em UJ Kraków. Wobec przełożenia meczu w Sosnowcu, liderkom nie grozi spadek w tabeli w ten weekend, jednak po zeszłotygodniowej sensacyjnej porażce z AP Lotosem Gdańsk podopieczne Marka Chojnackiego mają prawo przestać czuć się pewnie. W podobnej sytuacji jest jednak też UJ – po przegranej 1:2 z Tarnovią spadł w tabeli na ósme miejsce.

W sobotę rozegrane zostanie też spotkanie Medyka Polomarket Konin ze wspomnianym Lotosem. Gdańszczanki, które pierwsze bramki i punkty zdobyły w piątej kolejce mają na koncie już 12 oczek i ewidentnie są na fali wznoszącej. Medyk natomiast przed tygodniem wypuścił z rąk wygraną, tracąc trzy bramki w ostatnich kilkunastu minutach gry i wyjeżdżając z Katowic tylko z jednym punktem.

Ekstraligową niedzielę rozpocznie mecz Tarnovii z Olimpią Szczecin. Obie drużyny charakteryzuje to, że dobrą grę nawet z dużo mocniejszymi rywalami nie zawsze przekładają na punkty. Na razie lepiej w tabeli prezentuje się beniaminek, wyprzedzający swojego następnego rywala o cztery punkty. Ewentualna wygrana gości nie pozwoli im zatem opuścić strefy spadkowej, ale znacznie zmniejszy dystans do bezpiecznego, dziesiątego miejsca.

Ostatnim meczem w ten weekend będzie pojedynek Sportisu KKP Bydgoszcz ze Śląskiem Wrocław. Gospodynie prezentują bardzo nierówną formę w tym sezonie – na rozkładzie mają m.in. Medyka czy AZS UJ, ale straciły punkty m.in. z Olimpią czy na inaugurację z Tarnovią. Śląsk z kolei na początku sezonu mógł zrzucać winę za niską pozycję w tabeli na terminarz, gdy w pierwszych pięciu kolejkach grał z czterema najlepszymi drużynami w kraju, jednak porażka z UJ-em, a zwłaszcza ostatni remis z Olimpią pokazują, że pomimo, jak się wydawało, dodatniego bilansu transferowego w letnim okienku wrocławianki po prostu obniżyły w tym sezonie loty.

Aby przejść do transmisji na Youtube lub Facebook, kliknij w logo kanału.

SOBOTA – 6 LISTOPADA 2021

10:55 Ekstraliga – 10. kolejka: TME SMS ŁÓDŹ – AZS UJ KRAKÓW

Komentarz: Michał Zawacki – Joanna Tokarska (z Łodzi)

NIEDZIELA – 7 LISTOPADA 2021

11:00 Ekstraliga – 10. kolejka: MKS TARNOVIA TARNÓW – MKS OLIMPIA SZCZECIN
Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „MKS TARNOVIA 1909”

12:00 Ekstraliga – 10. kolejka: SPORTIS KKP BYDGOSZCZ – ŚLĄSK WROCŁAW
https://yt3.ggpht.com/ytc/AKedOLQY3E5ZEa5YkTH4edLP69jkEjhITbs3OzfkqNM07Q=s88-c-k-c0x00ffffff-no-rj

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.