11. kolejka EHF Ligi Mistrzów w Eleven Sports i nc+

Po przerwie związanej z Mistrzostwami Europy wracają rozgrywki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Do końca rozgrywek grupowych pozostały 4 kolejki. O play-offy walczą dwa polskie zespoły. Wygranej potrzebuje przede wszystkim Orlen Wisła Płock. Nafciarze zajmują 7. miejsce i wyprzedzają wyłącznie swoich najbliższych […]

Po przerwie związanej z Mistrzostwami Europy wracają rozgrywki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Do końca rozgrywek grupowych pozostały 4 kolejki. O play-offy walczą dwa polskie zespoły.

Wygranej potrzebuje przede wszystkim Orlen Wisła Płock. Nafciarze zajmują 7. miejsce i wyprzedzają wyłącznie swoich najbliższych rywali – RK Zagrzeb. Płocczanie nie spisują się najlepiej w tegorocznych rozgrywkach. Dopiero w 10. kolejce zawodnikom Piotra Przybeckiego udało się odnieść pierwsze zwycięstwo. Wygrali wówczas na wyjeździe z Pick Szeged. W ten sam weekend jedyną wygraną zaliczyli zawodnicy z Zagrzebia nieoczekiwanie wygrywając z Rhein-Neckar Loewen. W pierwszym meczu między tymi zespołami padł remis 28:28.

Trudne zadanie mieć będzie zespół Tałanta Dujszebajewa. Vive Kielce udaje się do Niemiec na pojedynek z Flensburg-Handewitt. Mistrzowie Polski pozostają w dość trudnej sytuacji. Vive wciąż musi walczyć o utrzymanie miejsca w pierwszej szóstce, aby załapać się do play-offów. Mimo wszystko nikt nie spodziewa się, że Kielczan w nich zabraknie. Nasi zawodnicy przegrali dwa ostatnie pojedynki z PSG i Veszprem. Niewiele zabrakło zwłaszcza w pojedynku z Francuzami, który przegrali 29:30. Mecz z Flensburgiem, który wciąż walczy o wygraną w grupie B, zapowiada się niezwykle wymagająco dla Vive.

Ciekawie zapowiadają się również inne mecze tej kolejki. Już w środę THW Kiel zmierzy się z Telekom Veszprem. Obie drużyny dzielą zaledwie dwa punkty. W lepszej sytuacji na razie są Węgrzy. Tym bardziej, że mają nieznacznie prostszy kalendarz na końcówkę fazy grupowej. Jeszcze ciekawiej powinno być w Katalonii, gdzie FC Barcelona podejmie niepokonany Vardar Skopje. Gospodarzom pozostaje walka o 2. miejsce, choć i o to będzie bardzo trudno. Wiceliderem jest Nantes, które będzie naciskać również na ekipę z Macedonii. W polskiej telewizji będzie można obejrzeć również pojedynek Rhein-Neckar Loewen z Pick Szeged.

pasek2

ŚRODA – 7 LUTEGO 2018

19:25 EHF Liga Mistrzów – grupa B: THW KIEL – TELEKOM VESZPREM na żywo
  Ipla

SOBOTA – 10 LUTEGO 2018

15:30 Velux EHF Liga Mistrzów – grupa A: STUDIO na żywo


15:55 
Velux EHF Liga Mistrzów – grupa A: ORLEN WISŁA PŁOCK – RK PPD ZAGRZEB na żywo


17:55
 Velux EHF Liga Mistrzów – grupa A: FC  BARCELONA LASSA – RK VARDAR na żywo

NIEDZIELA – 11 LUTEGO 2018

16:55 Velux EHF Liga Mistrzów – grupa A: RHEIN NECKAR LOWEN – MOL-PICK SZEGED na żywo
Ipla

18:45
 Velux EHF Liga Mistrzów – grupa B: STUDIO na żywo
Ipla

18:55 Velux EHF Liga Mistrzów – grupa B: SG FLENSBURG-HANDEWITT – PGE VIVE KIELCE na żywo
Ipla
pasek2

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)