11. kolejka eWinner 1.ligi w nSport+

W niedzielę oraz poniedziałek odjechana zostanie następna kolejka żużlowej eWinner 1. ligi. Transmisję ze spotkań w nSport+. O godzinie 14 w niedzielę na torze w Krośnie i Gnieźnie rozpoczną się zmagania tej kolejki. W pierwszym spotkaniu Aforti Start Gniezno zmierzy […]

W niedzielę oraz poniedziałek odjechana zostanie następna kolejka żużlowej eWinner 1. ligi. Transmisję ze spotkań w nSport+.

O godzinie 14 w niedzielę na torze w Krośnie i Gnieźnie rozpoczną się zmagania tej kolejki. W pierwszym spotkaniu Aforti Start Gniezno zmierzy się z Unią Tarnów. Zespoły te sąsiadują ze sobą w tabeli, lecz dzieli ich aż 8 punktów. Tarnowianie nie zdobyli jeszcze w tym sezonie ani jednego punktu, pewnie zmierzają do najniższej klasy rozgrywkowej. Przed Startem otwiera się okazja na zniwelowanie straty punktowej do najlepszej czwórki, co przywróci im nadzieję na play-offy. W innym niedzielnym meczu Cellfast Wilki Krosno podejmą lidera ligi – Malese Arged Ostrów. Ostrowianie w poprzedniej kolejce niespodziewanie zremisowali na własnym torze z Orłem Łódź, natomiast Wilki zanotowały porażkę wyjazdową w Gdańsku 50:40. Teraz na torze w Krośnie zapowiada się wyrównany pojedynek.

ROW Rybnik – Orzeł Łódź to spotkanie w poniedziałek o godzinie 18 rozpocznie kolejne emocję. Podopieczni Marka Cieślaka walczą cały czas o wygranie fazy zasadniczej, a co za tym idzie ułatwienie sobie drogi w fazie pucharowej. Rybniczanie w poprzednim tygodniu wygrali w Tarnowie 38:52 co nie było wielką niespodzianką. Orzeł Łódź natomiast wywiózł punkt z Ostrowa co można uznać za dobry wynik. Na zakończenie kolejki Abramczyk Polonia Bydgoszcz przyjmie u siebie Zdunka Wybrzeże Gdańsk. Bydgoszczanie jeśli chcą zachować szansę na pierwszą czwórkę to muszę te spotkanie niezwłocznie wygrać. Rywal jednak nie należy do najłatwiejszych i także dobrze radzący sobie w spotkaniach wyjazdowych.

NIEDZIELA – 4 LIPCA 2021

13:40 eWinner 1. liga żużlowa – 11. kolejka: STUDIO 

14:00 eWinner 1. liga żużlowa – 11. kolejka: CELLFAST WILKI KROSNO – ARGED MALESA OSTRÓW WIELKOPOLSKI 

14:00 eWinner 1. liga żużlowa – 11. kolejka: AFORTI START GNIEZNO – UNIA TARNÓW 

PONIEDZIAŁEK – 5 LIPCA 2021

18:00 eWinner 1. liga żużlowa – 11. kolejka: ROW RYBNIK – ORZEŁ ŁÓDŹ 

20:15 eWinner 1. liga żużlowa – 11. kolejka: ABRAMCZYK POLONIA BYDGOSZCZ – ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 

About Łukasz Urbanowski