11. kolejka PGE Ekstraligi w Eleven Sports oraz nSport+

Do zakończenia rundy zasadniczej pozostało coraz mniej spotkań, a drużyn które potrzebują punktów jest wiele. Przed nami kolejna ciekawa seria. Na inaugurację 11. rundy Motor Lublin podejmie u siebie Falubaz Zielona Góra. Obie ekipy walczą o zupełnie inne cele. Motor […]

Do zakończenia rundy zasadniczej pozostało coraz mniej spotkań, a drużyn które potrzebują punktów jest wiele. Przed nami kolejna ciekawa seria.

Na inaugurację 11. rundy Motor Lublin podejmie u siebie Falubaz Zielona Góra. Obie ekipy walczą o zupełnie inne cele. Motor jest zaangażowany w walkę o fazę play-off. Lublinianie zgromadzili do tej pory 14 punktów co daje na ten moment czwartą lokatę. Warto przypomnieć wynik konfrontacji między zainteresowanymi stronami. Motor wygrał w Zielonej Górze 46:44 co stawia go w komfortowej sytuacji przed spotkaniem na własnym owalu. Falubazowi pozostała już tylko walka o utrzymanie, co nie będzie łatwą sprawą. Podopieczni Piotra Żyto przegrali ostatni ligowy pojedynek, na własnym torze ,w ostatnim biegu. Na pewno okoliczności porażki mogą siedzieć w głowach zawodnikom zielonogórskim. W drugim piątkowym meczu Włókniarz Częstochowa zmierzy się ze Stalą Gorzów. Jedni jak i drudzy są mocno zaangażowani w walkę o końcową czwórkę. Na ten moment w lepszej sytuacji znajdują się goście, którzy zgromadzili aż 17 punktów przy 14 gospodarzy. Jednak to żużlowcy z pod Jasnej Góry będą dysponować atutem własnego toru, a także korzystnym wynikiem osiągniętym w pierwszym spotkaniu. Mianowicie podopieczni Piotra Świderskiego wygrali w Gorzowie 46:44, więc droga do zgarnięcia punktu bonusowego jest  bardzo korzystna.

W niedzielę także czekają na fanów żużla duże emocję. O godzinie 16:30 na Stadionie w Grudziądzu dojdzie do derbów Kujawsko-Pomorskich, w których miejscowy GKM podejmie Apator Toruń. Sytuacja drużyn z jednego województwa nie jest najlepsza. Torunianie plasują się na przedostatniej lokacie z pięcioma wywalczonymi oczkami, natomiast Grudziądzanie to czerwona latarnia rozgrywek z czterema punktami w dorobku. Jedyne zwycięstwo GKM-u to wygrana jednym punktem w pierwszej kolejce nad osłabionym rywalem z Wrocławia. Waga zbliżającego się spotkania jest bardzo wysoka, ponieważ ta konfrontacja może mieć duży wpływ na końcowy układ tabeli. Sprawa bonusu wydaje się rozstrzygnięta, gdyż Apator posiada 20 punktów zaliczki z pierwszego spotkania między obiema drużynami. Na zakończenie 11. kolejki bardzo prestiżowe spotkanie, w którym Unia Leszno zmierzy się ze Spartą Wrocław. Zapowiadane starcie to pojedynek aktualnego Mistrza Polski z aktualnym liderem rozgrywek. Wrocławianie przewodzą stawce z 18 punktami, natomiast Leszczynianie mają cztery oczka mniej. Podopieczni Dariusza Śledzia dzierżą serię siedmiu zwycięstw z rzędu, które rozpoczęli od spotkania na własnym torze właśnie z Unią Leszno. Wygrane Sparty odnoszone są w bardzo pewnym i przekonywującym stylu. Przed leszczynianami bardzo trudne zadanie powstrzymać rozpędzonego rywala. Unia już nieraz udowadniała, że potrafi sobie radzić w ciężkim sytuacjach co może tylko zwiastować spotkanie na wysokim sportowym poziomie.

PIĄTEK – 2 LIPCA 2021

17:30 PGE Ekstraliga – 11. kolejka: STUDIO 
Ipla
Studio: Anita Mazur – Ryszard Dołomisiewicz (z Lublina)
Reporter: Marcin Musiał


18:00 PGE Ekstraliga – 11. kolejka: MOTOR LUBLIN – MARWIS.PL FALUBAZ ZIELONA GÓRA 
Ipla
Komentarz: Michał Korościel – Marcin Kuźbicki (z Lublina)


20:15 PGE Ekstraliga – 11. kolejka: STUDIO 
Ipla
Studio: Marcelina Rutkowska – Kamil Cieślar (z Częstochowy)
Reporter: Barbara Karczewska


20:30 PGE Ekstraliga – 11. kolejka: ELTROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA – MOJE BERMUDY STAL GORZÓW
Ipla
Komentarz: Piotr Olkowicz – Maciej Markowski (z Częstochowy)

NIEDZIELA – 4 LIPCA 2021

16:00 PGE Ekstraliga – 11. kolejka: STUDIO 


16:30 PGE Ekstraliga – 11. kolejka: ZOOLESZCZ DVP LOGISTIC GKM GRUDZIĄDZ – EWINNER APATOR TORUŃ 


18:45 PGE Ekstraliga – 11. kolejka: STUDIO 

Studio: Marcin Majewski – ??? (z Leszna)

19:15 PGE Ekstraliga – 11. kolejka: FOGO UNIA LESZNO – BETARD SPARTA WROCŁAW 

Komentarz: Tomasz Dryła – Mirosław Jabłoński (z Leszna)

21:15 Magazyn PGE EKSTRALIGA 

Studio: Marcin Majewski – Tomasz Dryła, Leszek Demski (z Leszna)

About Łukasz Urbanowski