11 minut wystarczyło. Messi ponownie błyszczy! (WIDEO)

Inter Miami

Lionel Messi w ostatnich dniach jest w znakomitej dyspozycji.

Spektakularny powrót Messiego

37-letni Argentyńczyk, zaraz po znakomitym występie w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata, gdzie jego konto zasiliły trzy gole i dwie asysty, nie zwalnia tempa także w klubie. W MLS w meczu przeciwko New England Revolution, Messi dołożył do swojego bilansu kolejne trzy trafienia.

Messi swoją pierwszą bramkę tego dnia zdobył w 78. minucie, precyzyjnie pokonując bramkarza z 20 metrów. Nie minęły trzy minuty, a na tablicy wyników pojawił się kolejny gol autorstwa tego wybitnego piłkarza.

Zwycięstwo i nadzieje na play-offy

Messi skompletował hat-tricka, wynik meczu ustalił się na 6:2 dla Interu Miami, co nie tylko zapewniło im zwycięstwo w tym meczu, ale także solidne miejsce w nadchodzących rozgrywkach play-off. Gdzie w 1/8 jako najwyżej rozstawiony zespół w Konferencji Wschodniej, zmierzą się z wyzwaniem w postaci CF Montreal lub Atlanta United.

Wpływ, jaki Messi ma na zespół Interu Miami, jest nieoceniony – zarówno jego zdolności strzeleckie, jak i zdolność do inspirowania zespołu są kluczowe w kontekście nadchodzących meczów. Miami, z liderem takiego formatu, może realnie myśleć o zdobyciu mistrzostwa. Lionel Messi, zdobywając w tym sezonie już 20 goli i notując 17 asyst, pokazał, że nadal można być decydującym graczem.