12. kolejka EHF Ligi Mistrzów w nc+ i Eleven Sports

Coraz więcej wiadomo, kto zagra w fazie play-off. Do zgarnięcia pozostało już tylko kilka miejsce. W tym tygodniu zobaczymy cztery spotkania tych prestiżowych rozgrywek. Transmisje oczywiście w kanałach nc+ oraz Eleven Sports. 

Mistrz Polski zapewnił sobie grę w fazie play-off przed tygodnie. Wtedy podopieczni  Tałanta Dujszebajewa wygrali bardzo ważny pojedynek z IFK Kristianstad. Teraz mimo zapewnionego awansu dalszej gry nie można odpuścić żadnego spotkania. Cały trzeba walczyć o jak najlepsze miejsce w swojej grupie. To da teoretycznie słabszego rywala w fazie pucharowej. Do drugiego miejsca PGE Vive Kielce traci tylko jeden punkt a w najbliższym spotkaniu nie powinni mieć żadnego problemu z dopisaniem kolejnego kompletu punktów. Do Kielc przyjedzie Montpellier Handball. Francuzi zamykają grupę i cały czas mają szansę na ostatnie miejsce premiowane awansem do play-off. W pierwszym bezpośrednim spotkaniu padł wynik 29:26 na korzyść PGE Vive Kielce.

W bardzo ciekawym spotkaniu naszej grupy, na które patrzeć powinni patrzeć Mistrzowie Polski to starcie RK Vardar z Telekom Veszprem. Oba zespoły rywalizują bezpośrednio z naszym zespołem o drugie miejsce w tabeli. Dodatkowo będzie to starcie dwóch drużyn z południa Europy. Gdzie rywalizacja między klubami i kibicami jest bardzo zawzięta. W poprzedniej kolejce wygrały swoje spotkania. RK Vardar pokonał Rhein Neckar Lowen, natomiast Telekom Veszprem sensacyjnie pokonał FC Barcelona Lassa. W pierwszym spotkaniu obu ekip w tym sezonie Vardar wygrał 27:25.

W grupie B sytuacja nie jest już tak jasna. Zapewniony awans mają tylko dwa zespoły. A cała reszta walczy jeszcze o miejsca w play-off. Blisko tego jest PPD Zagrzeb, który już w niedzielę zmierzy się z Paris Saint Germain Handball. Ponadto także spotkanie SG Flensburg Handewitt z RK Celje Pivovarna Lasko.

ŚRODA – 13 LUTEGO 2019

18:55 EHF Liga Mistrzów – 12. kolejka, grupa B: SG FLENSBURG-HANDEWITT – RK CELJE PIVOVARNA LASKO na żywo
Ipla
Komentarz w Eleven Sports 1: Michał Wszołek – Michał Świrkula
Komentarz w nSport+: Piotr Karpiński – Sławomir Szmal

SOBOTA – 16 LUTEGO 2019

17:30 EHF Liga Mistrzów – grupa A: STUDIO na żywo


17:55 EHF Liga Mistrzów – grupa A: PGE VIVE KIELCE – MONTPELLIER HANDBALL na żywo
Ipla

20:00
 EHF Liga Mistrzów – grupa A: RK VARDAR – TELEKOM VESZPREM 

NIEDZIELA – 17 LUTEGO 2019

18:55 EHF Liga Mistrzów – grupa B: PARIS SAINT GERMAIN HANDBALL – PPD ZAGRZEB na żywo
Ipla