13. runda Longines Global Champions Tour w Eurosporcie 2

Po raz drugi z rzędu w Rzymie rozegrane zostaną zawody z cyklu Longines Global Champions Tour. Konurs Grand Prix tradycyjnie pokaże Eurosport. Zeszłotygodniowa rywalizacja znacznie spłaszczyła sytuację na czele klasyfikacji cyklu – nieoczekiwane zwycięstwo odniosła Malin Baryard-Johnsson, która do tej […]

Po raz drugi z rzędu w Rzymie rozegrane zostaną zawody z cyklu Longines Global Champions Tour. Konurs Grand Prix tradycyjnie pokaże Eurosport.

Zeszłotygodniowa rywalizacja znacznie spłaszczyła sytuację na czele klasyfikacji cyklu – nieoczekiwane zwycięstwo odniosła Malin Baryard-Johnsson, która do tej pory punktowała wyłącznie przed własną publicznością w Sztokholmie, punktów nie zdobyli natomiast m.in. Peder Fredricson czy Sergio Álvarez Moya, których dogonił drugi w konkursie Christian Ahlmann. Na pozycje w czołowej trójce awansowali natomiast bardzo równo startujący Francuz Olivier Robert oraz Brytyjczyk Ben Maher, prowadzenie jednak utrzymała Edwina Tops-Alexander.

Spośród wspomnianych zawodników tylko Ahlmanna zabraknie też w drugim tygodniu rywalizacji w Rzymie. Nas najbardziej będzie interesował występ Andrzeja Opłatka – nasz młody jeździec w tym roku punktował tylko czterokrotnie w LGCT. Rzadko w tym sezonie startował też Holender Harrie Smolders – mimo to plasuje się on 50 pozycji wyżej od Opłatka, a po zwycięstwie w Hamburgu i trzecim miejscu przed tygodniem widać, że może pokusić się o zaatakowanie wysokich pozycji w klasyfikacji na finiszu rozgrywek.

Czołówka spłaszczyła się też w rywalizacji Global Champions League – wprawdzie Valkenswaard United wciąż prowadzi, jednak ma tylko pięć punktów przewai nad Shanghai Swans i siedem nad Paris Panthers. Niezmiennie Miami Celtics Opłatka i Hamburg Giants, którego barw broni Natalia Czernik, sklasyfikowane są pod koniec klasyfikacji, wyprzedzając jedynie Cannes Stars i Cascais Charms.

SOBOTA – 18 WRZEŚNIA 2021

19:00 Longines Global Champions Tour, Rzym, Włochy: GRAND PRIX

Komentarz: Hubert Szaszkiewicz

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.