14. kolejka PGE Ekstraligi w nSport+ i Eleven Sports 1

W tej kolejce zdecydowanie największe emocje będą towarzyszyć walce o szóstą lokatę, która pozwala uniknąć jazdy w barażach. W niedzielę hitowe spotkanie pomiędzy Unią Leszno i Betardem Spartą Wrocław o pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej. Gorzowianie przystępują do tego z […]

W tej kolejce zdecydowanie największe emocje będą towarzyszyć walce o szóstą lokatę, która pozwala uniknąć jazdy w barażach. W niedzielę hitowe spotkanie pomiędzy Unią Leszno i Betardem Spartą Wrocław o pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej.

Gorzowianie przystępują do tego z myślą, że w przypadku niepowodzenia czeka ich baraż o utrzymanie w PGE Ekstralidze.By go uniknąć muszą wygrać za trzy punkty, a Lublin nie może wygrać w Grudziądzu. Stanisław Chomski wstawił do składu powracającego po kontuzji Andreasa Thomsena. Stal ma do odrobienia cztery punkty. By to się udało dobre spotkanie musi pojechać trójka Zmarlizk, Woźniak, Kasprzak oraz wspomniany Duńczyk. Włókniarz przystępuje do tego pojedynku ze spokojną głową, ponieważ ma już zapewniony awans do fazy play-off. Marek Cieślak może być zadowolony, że do prezentującego dobrą formę przez cały sezon Leona Madsen dołączyli Fredrik Lindgren oraz Matej Zagar. Dwaj ostatni zaprezentowali dobrą formę zarówno w Lublinie jak i w pojedynki z Grudziądzem. Warto do tego dodać przebudzenie Adriana Miedzińskiego oraz Pawła Przedpełskiego, którzy zdobywają cenne punkty. Nie należy zapomnieć Jakubie Miśkowiaku, którzy został w tym roku Młodzieżowym Indywidualnym Mistrzem Polski.

Motor przyjeżdża do Grudziądza z zapasem ośmiu punktów po pierwszym meczu. Lublin musi ten pojedynek wygrać jeśli chce zachować to miejsce, które zajmował przed tą kolejką. Warto odnotować, że najlepsze spotkanie przeciwko GKM pojechał wtedy Dawid Lampart, który uzbierał 11 oczek, co okazało się najlepszy wynikiem w całej drużynie. Przyjezdni nie są bez szans, ponieważ gospodarze po przerwie w rozgrywkach zdobyli do ligowej tabeli tylko jeden punkt. Grudziądz w tym momencie może liczyć jedynie na Artioma Łagutę oraz Kennetha Bjerre. Zarówno Przemek Pawlicki jak Krzysztof Buczkowski zatracili swoją formę z pierwszej części rozgrywek. Niepewny jest również występ Antonio Lindebeacka.

Dla kibiców z Torunia spotkanie z Falubazem będzie pożegnanie z PGE Ekstraligą. Torunianie przegrali aż 12 z 13 meczów. W starciu w Zielonej Górze 23 punkty z 27 zdobył duet Jason Doyle i Niels Kristian Iversen. Co do formy Australijczyka nie można mieć pretensji, o tyle forma Duńczyka to już prawdziwa sinusoida. Najgorszy występ zaliczył on w spotkaniu w Lesznie z zerowym dorobkiem punktowym. Stelemet po porażce z Wrocławiem nie ma już szans na wyższą lokatę niż trzecia, co w tej chwili daję im walkę z półfinale z Betardem. Adam Skórnicki może być zaniepokojony tym, że jego zespół przed fazą play-off prezentuje się słabiej. Zawodzi zwłaszcza kreowany na lider Nicki Pedersen.

Wrocław wygrał do tej pory wszystkie spotkania u siebie w fazie zasadniczej. Najbliżej pokonania Betardu był Motor Lublin, który zdobył 43 punkty.Przed żużlowcami Dariusza Śledzia ciężkie zadanie jakim jest odrobienie 10 punktów z pierwszego pojedynku. O sile Sparty niech świadczy fakt, że jakiś czas niezdolny do jazdy był Tai Woffinden, a gospodarze odnosili przekonujące zwycięstwa. Unia co prawda jest liderem tabeli z przewagą trzech punktów nad swoim przeciwnikiem, ale Piotr Baron nie może być zadowolony z postawy swojego zespołu. W dołku jest Jarosław Hampel, którzy w Gorzowie w trzech startach zdobył zaledwie trzy punkty. Jest to bardzo ciekawe starcie pod względem psychologii, ponieważ jest duża szansa, że oba zespoły zmierzą się ze sobą w finałe.

CZWARTEK – 22 SIERPNIA 2019

18:30 PGE Ekstraliga: ZAPOWIEDŹ KOLEJKI na żywo
Ipla

20:30 PGE Ekstraliga: SPEEDWAY+

PIĄTEK – 23 SIERPNIA 2019

17:45 PGE Ekstraliga – 14. kolejka: STUDIO na żywo
Ipla


18:00 PGE Ekstraliga – 14. kolejka: TRULY.WORK STAL GORZÓW – FORBET WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA na żywo
Ipla


20:15 PGE Ekstraliga – 14. kolejka: STUDIO na żywo
Ipla


20:30 PGE Ekstraliga – 14. kolejka: MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ – SPEED CAR MOTOR LUBLIN na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 25 SIERPNIA 2019

16:15 PGE Ekstraliga – 14. kolejka: STUDIO na żywo


16:45 PGE Ekstraliga – 14. kolejka: GET WELL TORUŃ – STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA na żywo


19:00 PGE Ekstraliga – 14. kolejka: STUDIO na żywo


19:30 PGE Ekstraliga – 14. kolejka: BETARD SPARTA WROCŁAW – FOGO UNIA LESZNO na żywo


20:45 PGE Ekstraliga: MAGAZYN na żywo

PONIEDZIAŁEK – 26 SIERPNIA 2019

20:00 PGE Ekstraliga: MAGAZYN na żywo
Ipla

About Mateusz Bartkowiak