17. kolejka 2. Bundesligi w kanałach Eleven Sports

W przedostatniej kolejce 2. Bundesligi przed przerwą zimową czeka nas kilka ciekawych spotkań. Cztery z nich zostaną pokazane w Eleven Sports. Najbardziej interesująco zapowiada się spotkanie pomiędzy Union Berlin i Bochum. W piątek czeka nas spotkanie drużyny walczącej o utrzymanie […]

W przedostatniej kolejce 2. Bundesligi przed przerwą zimową czeka nas kilka ciekawych spotkań. Cztery z nich zostaną pokazane w Eleven Sports. Najbardziej interesująco zapowiada się spotkanie pomiędzy Union Berlin i Bochum.

W piątek czeka nas spotkanie drużyny walczącej o utrzymanie z liderem tabeli. Piłkarze Duisburga w tym sezonie spisują się niezbyt dobrze i mają tylko 2 punkty przewagi nad strefą spadkową. Goście z Hamburga są natomiast na najlepszej drodze, by po roku nieobecności w Bundeslidze, powrócić do niej w następnym sezonie. Są na pierwszym miejscu w tabeli z 34 punktami na koncie.

W sobotnie wczesne popołudnie czeka nas starcie Uniona Berlin z Bochum. Jest to najciekawszy mecz zbliżającej się kolejki. Drużyna ze stolicy jako jedyna z ligi nie posmakowała jeszcze goryczy porażki w tym sezonie. Przyjezdni również spisują się dobrze i na pewno będą chcieli popsuć tę statystykę gospodarzom. Możemy być pewni, że obie drużyny będą do końcowego gwizdka walczyć o komplet punktów.

W niedziele zobaczymy pojedynek drużyn znajdujących się w dolnej części tabeli. Przed tygodniem piłkarze Aue pokonali aż 5 do 0 drużynę Furth i na pewno przed własną publicznością w tej kolejce będą również chcieli zainkasować komplet punktów. Ich rywalami będzie drużyna Darmstad. W ostatnich 4 kolejkach zdobyła zaledwie punkt i z pewnością będzie chciała w tym meczu przerwać złą passę.

Na zakończenie kolejki czeka nas spotkanie FC Koln z Magdeburgiem. Faworytami pojedynku są gospodarze, którzy znajdując się na 2 miejscu w tabeli, nie powinni mieć problemu w pokonaniu drużyny ze strefy spadkowej. Goście w tym roku wygrali tylko 1 mecz i z dorobkiem 11 punktów zajmują 16 miejsce. Będzie im bardzo ciężko, by w poniedziałkowy wieczór wywieźć z Koeln chociażby jedno „oczko”.

PIĄTEK – 14 GRUDNIA 2018

18:25 2. Bundesliga – 17. kolejka: MSV DUISBURG – HAMBURGER SV na żywo
Ipla

SOBOTA – 15 GRUDNIA 2018

12:55 2.Bundesliga – 17. kolejka: FC UNION BERLIN – VFL BOCHUM na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 16 GRUDNIA 2018

13:25 2.Bundesliga – 17. kolejka: FC ERZGEBIRGE AUE – SV DARMSTADT na żywo
Ipla

PONIEDZIAŁEK – 17 GRUDNIA 2018

20:25 2. Bundesliga – 17. kolejka: 1. FC KÖLN – FC MAGDEBURG na żywo
Ipla

About 0a60d0xx