1/8 Pucharu Włoch na sportowych antenach Polsatu

Podczas 1/8 finału Coppa Italia do gry wkraczają najwięksi ligowi potentaci. W tej fazie rozgrywek do rywalizacji dołączą takie kluby jak SSC Napoli, AC Milan czy broniący tytułu Juventus FC. Od wtorku do czwartku odbędzie się cztery spotkania, których stawką będzie awans […]

Podczas 1/8 finału Coppa Italia do gry wkraczają najwięksi ligowi potentaci. W tej fazie rozgrywek do rywalizacji dołączą takie kluby jak SSC Napoli, AC Milan czy broniący tytułu Juventus FC.

Od wtorku do czwartku odbędzie się cztery spotkania, których stawką będzie awans do ćwierćfinałów. Na początek SSC Napoli zagra z drugoligowym zespołem Spezia Calcio. W meczu z niżej notowanym rywalem dużą szansę na występ mają Piotr Zieliński i Igor Łasicki, którym na co dzień trudno przebić się do podstawowego składu „Błękitnych”.

W środę największe emocje przeżyją kibice we Florencji oraz w Turynie. Najpierw popularna „Viola” zmierzy się z Chievo Werona, a następnie do gry wejdzie Juventus FC w parze z Atalantą Bergamo. ACF Fiorentina na półmetku Serie A zajmuje miejsce w okolicach środka tabeli. Na pewno przeciętne wyniki w lidze nie spełniają oczekiwań kibiców, dlatego sukces w Pucharze Włoch mógłby odmienić oblicze zespołu Paulo Sousy. „Stara Dama” na ligowym podwórku jest jak na razie poza zasięgiem konkurencji, więc stosując rozsądną rotacje składem jest w stanie odnosić sukcesy na wielu polach. Jednym z nich są rozgrywki pucharowe, co nie jest dobrą wiadomością dla rywali z Bergamo.

W czwartek do Mediolanu przyjedzie Torino FC, by zawalczyć o awans z miejscowym AC Milan. Patrząc na historię starć obu klubów spostrzegamy zaskakująca serię niemocy „Byków” z Turynu, która trwa od roku… 2001. Otóż przez szesnaście lat „Rossoneri” nie przegrali żądnego meczu z Torino i zapewne zrobią wszystko by ta passa trwała dalej.

pasek2

WTOREK – 10 STYCZNIA 2017

20:55 Puchar Włoch – 1/8 finału: SSC NAPOLI – SPEZIA CALCIO na żywo
Polsat Sport Extra HD Ipla
Komentarz: Marcin Feddek

ŚRODA – 11 STYCZNIA 2017

17:25 Puchar Włoch – 1/8 finału: AC FIORENTINA – CHIEVO WERONA na żywo
Polsat Sport HD Ipla
Komentarz: Piotr Przybysz

20:40 Puchar Włoch – 1/8 finału: JUVENTUS FC – ATALANTA BC na żywo
Polsat Sport HD Ipla
Komentarz: Cezary Kowalski

CZWARTEK – 12 STYCZNIA 2017

20:40 Puchar Włoch – 1/8 finału: AC MILAN – TORINO FC na żywo
Polsat Sport Extra HD Ipla
Komentarz: Roman Kołtoń – Tomasz Łapiński

pasek2

About Adrian Wojdyło