19. dzień Mundialu: Brazylia i Belgia walczą o ćwierćfinał

W poniedziałek będziemy mogli śledzić 5. i 6. mecz 1/8 finału piłkarskich Mistrzostw Świata – Rosja 2018. O godzinie 16:00 powalczą Brazylia i Meksyk, a o 20:00 Belgia i Japonia.  Nieco więcej emocji może przynieść pierwsze spotkanie. Brazylia jest dużym […]

W poniedziałek będziemy mogli śledzić 5. i 6. mecz 1/8 finału piłkarskich Mistrzostw Świata – Rosja 2018. O godzinie 16:00 powalczą Brazylia i Meksyk, a o 20:00 Belgia i Japonia. 

Nieco więcej emocji może przynieść pierwsze spotkanie. Brazylia jest dużym faworytem spotkania z Meksykiem, ale musi być niezwykle skoncentrowana i uważać na tą świetną ofensywę przeciwników. „Canarinhos” bardzo powoli wchodzą w turniej. Najpierw wymęczyli tylko remis ze Szwajcarią, następnie dopiero w doliczonym czasie gry zdołali pokonać Kostarykę, a na samym końcu już pewnie wygrali z Serbią. Można odnieść wrażenie, że podopieczni Tite z meczu na mecz grają coraz lepiej, ich akcje są coraz bardziej pomysłowe, a defensywa coraz mocniej skonsolidowana. Meksyk przeszedł na tym turnieju zupełnie inną drogę. Na rozpoczęcie pokonali Niemców 1:0, stwarzając sobie wiele sytuacji bramkowych. Potem jeszcze pewnie pokonali Koreę Południową 2:1, ale w ostatniej kolejce byli blisko katastrofy. Przegrali 0:3 ze Szwedami i awans zawdzięczają tylko temu, że Koreańczycy sensacyjnie pokonali Niemców 2:0. Najmocniejsza ekipa ze strefy CONCACAF musi zagrać o wiele lepiej, być może jeszcze lepiej niż w meczu otwarcia. Jeśli tego nie zrobią, Brazylia łatwo przedostanie się do ćwierćfinału. Ale jeśli zagrają skutecznie w obronie, będą często wyprowadzać swoje firmowe kontrataki, są w stanie sprawić niespodziankę i wyrzucić z turnieju jednego z faworytów do końcowego zwycięstwa.

Bardzo ciężko sobie wyobrazić, żeby Belgowie mieli jakiekolwiek problemy z pokonaniem Japonii. „Czerwone Diabły” pokazały najlepszą piłkę w całej fazie grupowej, łatwo uporali się z Panamą i Tunezją, a na sam koniec rezerwowym składem ograli Anglię 1:0. Japonia rozpoczęła fantastycznie, niespodziewanie pokonując Kolumbię 2:1. Potem było już słabiej. W meczu z Senegalem pokazali kawałek dobrej piłki, ale przez niekonsekwencję w defensywie tylko zremisowali 2:2. Na koniec fazy grupowej przegrali z Polską 0:1, przechodząc do historii futbolu swoim stylem gry w ostatnich 10. minutach. „Samuraje” postanowili rozgrywać sobie piłkę między obrońcami, wzbudzając zażenowanie wśród kibiców na trybunach i ekspertów. Zespół z Azji na pewno powalczy, zostawi na boisku całe serducho, ale wydaje się, że ich potencjał jest zbyt niski, żeby móc podjąć choćby równorzędną rywalizację.

pasek2

PONIEDZIAŁEK – 2 LIPCA 2018

07:45 Magazyn PROSTO Z MUNDIALU na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl


08:00 
Mistrzostwa Świata 2018: STUDIO MUNDIAL na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl


1
4:20 
Mistrzostwa Świata 2018: DZIEŃ NA MUNDIALU na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

15:15 
Mistrzostwa Świata 2018, Samara, Rosja – 1/8 Finału: STUDIO na żywo
*(od 15:40 również w TVP 2 HD)
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Studio: Piotr Dębowski – Bartłomiej Rabij, Hermes
Analiza: 
Paweł Janas, Rafał Ulatowski, Rafał Rostkowski

15:50 
Mistrzostwa Świata 2018, Samara, Rosja – 1/8 Finału: BRAZYLIA – MEKSYK na żywo
TVP Sport HD
sport.tvp.pl
Komentarz: Maciej Iwański – Maciej Żurawski (z Samary)

18:00 
Mistrzostwa Świata 2018Samara, Rosja – 1/8 Finału: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Studio: Piotr Dębowski – Bartłomiej Rabij, Hermes
Analiza: 
Paweł Janas, Rafał Ulatowski, Rafał Rostkowski

19:30 
Mistrzostwa Świata 2018, Rostów nad Donem, Rosja – 1/8 Finału: STUDIO na żywo
*(od 19:45 również w TVP 1 HD)
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Studio: Przemysław Babiarz – Maciej Szczęsny, Jerzy Dudek
Analiza: 
Włodzimierz Lubański, Rafał Ulatowski, Rafał Rostkowski

19:50
 Mistrzostwa Świata 2018, Rostów nad Donem, Rosja – 1/8 Finału: BELGIA – JAPONIA na żywo
TVP Sport HD
sport.tvp.pl
Komentarz: Sławomir Kwiatkowski – Andrzej Strejlau

22:00 
Mistrzostwa Świata 2018, Rostów nad Donem, Rosja – 1/8 Finału: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Studio: Przemysław Babiarz – Maciej Szczęsny, Jerzy Dudek
Analiza: Włodzimierz Lubański, Rafał Ulatowski, Rafał Rostkowski

pasek2

About 0a60d0xx