19. kolejka Ligi Siatkówki Kobiet w Polsacie Sport

Już tylko cztery kolejki rundy zasadniczej pozostały do rozegrania w Lidze Siatkówki Kobiet. W najbliższy weekend odbędzie się 19. seria gier. Być może właśnie w najbliższy weekend poznamy kolejnego uczestnika fazy play-off. W 19. kolejce najciekawiej zapowiada się pojedynek Grot Budowlani […]

Już tylko cztery kolejki rundy zasadniczej pozostały do rozegrania w Lidze Siatkówki Kobiet. W najbliższy weekend odbędzie się 19. seria gier. Być może właśnie w najbliższy weekend poznamy kolejnego uczestnika fazy play-off.

W 19. kolejce najciekawiej zapowiada się pojedynek Grot Budowlani Łodź z Chemikiem Police. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza udanie reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej. W rozgrywkach Ligi Mistrzów w czterech meczach 3-krotnie schodziły z boiska z wygraną i mają realną szansę na awans do fazy pucharowej. W lidze wygląda to jednak słabiej. Łodzianki zajmują dopiero 4. miejsce ze stratą aż 11 punktów do Chemika. Co ciekawe – Policzanki mają tylko jedną porażkę mniej niż Budowlani, ale znacznie częściej wygrywały spotkania za 3 punkty. Siatkarki Marcello Abbondanzy zdecydowanie słabiej spisują się w Lidze Mistrzyń, ale i grupa jest zdecydowanie bardziej wymagająca. Chemik wetuje sobie jednak to niepowodzenie na krajowym podwórku. Zawodniczki z Polic są liderkami z 4-punktową przewagą nad Developresem Skyres Rzeszów i zmierzają po zwycięstwo w rundzie zasadniczej.

W poniedziałek kolejkę zakończymy w Kaliszu, gdzie Energa MKS podejmie E.Leclerc Radomkę Radom. Gospodynie utrzymują od dłuższego czasu dość bezpieczną przewagę nad ostatnim KSZO w postaci 6 punktów, ale wciąż mogą myśleć o miejscu w pierwszej dziesiątce. Natomiast Radomianki mogą celować znacznie wyżej – w fazę play-off. Aktualnie Radomka ma stratę tylko 2 punktów do 6. miejsca, które zajmuje BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Jednak Bielszczanki mają jeden mecz zaległy, dzięki któremu mogą odskoczyć. Jednak już za tydzień dojdzie do ich bezpośredniego starcia, szczególnie ważnego dla Radomki, która musi gonić rywalki.

PIĄTEK – 15 LUTEGO 2019

20:30 Liga Siatkówki Kobiet – 19. kolejka: GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ – CHEMIK POLICE na żywo
Polsat Sport HDIpla

PONIEDZIAŁEK – 18 LUTEGO 2019

17:30 Liga Siatkówki Kobiet – 19. kolejka: ENERGA MKS KALISZ – E.LECLERC RADOMKA RADOM na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)