2. kolejka Ekstraligi kobiet w TVP Sport i transmisjach internetowych

Po rozczarowującym występie Czarnych Sosnowiec w el. Ligi Mistrzyń UEFA powraca Ekstraliga kobiet. Inaugurację drugiej kolejki pokaże TVP Sport.

Drugi mecz na własnym terenie rozegra beniaminek z Tarnowa – tym razem podejmować będzie TME SMS Łódź. W pierwszej kolejce Tarnovia zaskoczyła kibiców, pokonując w zaciętym spotkaniu Sportis KKP Bydgoszcz 4:3. Do miasta generała Bema tym razem przyjeżdża jednak zeszłoroczny wicemistrz i finalista Pucharu Polski. Tydzień temu łodzianki pokonały 2:1 Śląsk Wrocław po bramkach 17-letniej Nadii Krezyman oraz sprowadzonej z Medyka Konin Dominiki Kopińskiej. W Tarnowie również to SMS będzie faworytem, jednak beniaminek udowodnił już, że nie pozwoli się skazać na szybki powrót do 1. ligi.

Wspomniany Śląsk sezon we Wrocławiu zainauguruje meczem z Medykiem Konin. Wrocławianki są żądne rehabilitacji za porażkę w Łodzi, a zespół z Wielkopolski ma powody do zmartwień. Po aż dziewięciu transferach z klubu w przerwie letniej ich gra opiera się na 42-letniej Annie Gawrońskiej – autorce pierwszego w tym sezonie hat-tricka. Zwycięstwo z Olimpią Szczecin przyćmiło nieco słabą grę dwóch jedynych nabytków Medyka – Stephanie Zuñigi oraz Dominiki Kolencikovej. Obie jednak mają coś do udowodnienia kibicom – zwłaszcza Słowaczka, zdjęta z boiska przez trenera Romana Jaszczaka w przerwie.

Równolegle rozgrywany będzie mecz w Gdańsku, gdzie AP Lotos zmierzy się z Górnikiem Łęczna. Dla gdańszczanek będzie to pierwszy mecz w sezonie – inauguracja została bowiem przełożona ze względu na mecz Czarnych Sosnowiec w eliminacjach Ligi Mistrzyń. Forma gdańszczanek jest zatem pewną niewiadomą – latem zespół przeszedł zmiany kadrowe, w ramach których do zespołu dołączyły m.in. Olga Sirant czy Jessica Ludwiczak, zaś opuściła go Priscilla Hagan oraz najgłośniejszy transfer ostatniej zimy, Aleksandra Rompa, która poświęciła się roli trenerki w Gdańsku. Górniczki z kolei w pierwszym meczu pokonały ekipę GKS-u Katowice, a bramki Roksany Ratajczyk i Klaudii Lefeld dają nadzieję, że uda się łęczniankom powalczyć o powrót na mistrzowski tron pomimo odejścia aż czterech najlepszych strzelczyń sezonu 2020/2021.

Popołudniu uwaga kibiców skierowana będzie na Szczecin, gdzie Olimpia podejmować będzie Rekord Bielsko-Biała. W ekstraligowym debiucie bielszczanki przegrały 0:2 z AZS-em UJ Kraków, ale trzeba zaznaczyć, że nie przyniosły wstydu. Podobnie zresztą jak szczecinianki, które pomimo utraty Amelii Bińkowskiej czy Kornelii Grosickiej potrafiły, tak jak wiosną, postraszyć wyżej notowane Medyczki – nie przełożyło się to jednak na punkty do ligowej tabeli. Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie, zwłaszcza że według przedsezonowych typów może okazać się istotne z punktu widzenia walki o utrzymanie w Ekstralidze.

Weekend z kobiecą piłką zamknie starcie Sportisu KKP Bydgoszcz z GKS-em Katowice. Zaskakująca porażka bydgoszczanek w Tarnowie z pewnością stawia znak zapytania przy ich roli faworyta na własnym boisku, jednak GKS również musi szybko zacząć myśleć nad drogą do poprawy gry, jeśli chce włączyć się do walki o wyższe niż w ubiegłym sezonie szóste miejsce.

Spotkanie AZS-u UJ z Czarnymi, podobnie jak pierwszy mecz mistrzyń Polski, został przełożony – zostanie rozegrany 29 września, już po okienku reprezentacyjnym.

Aby przejść do transmisji na Youtube lub Facebooku, kliknij w logo na poniższej rozpisce.

SOBOTA – 21 SIERPNIA 2021

11:40 Ekstraliga – 2. kolejka: MKS TARNOVIA – TME SMS ŁÓDŹ 

Komentarz: Tomasz Jasina – Joanna Tokarska (z Tarnowa)

12:00 Ekstraliga – 2. kolejka: AP LOTOS GDAŃSK – GÓRNIK ŁĘCZNA
https://yt3.ggpht.com/ytc/AKedOLSjZvhXiwNIvpo4nMCTXFKAaxXdCWyDsWM2XpwUxQ=s88-c-k-c0x00ffffff-no-rj
Komentarz: Mateusz Wiech – Dawid Głodek (z Gdańska)

NIEDZIELA – 22 SIERPNIA 2021

12:00 Ekstraliga – 2. kolejka: SPORTIS KKP BYDGOSZCZ GKS KATOWICE