2. kolejka Ligi Mistrzów EHF w Eurosport Playerze

Tydzień po rozegraniu pierwszej kolejki Ligi Mistrzów EHF, piłkarze najlepszych klubów Europy ponownie staną do walki o kolejne punkty. ŚRODA – 22 WRZEŚNIA Mistrz Danii podejmie na własnej hali wicemistrza Francji. Aalborg wygrał swój pierwszy mecz w tegorocznej Lidze Mistrzów […]

Tydzień po rozegraniu pierwszej kolejki Ligi Mistrzów EHF, piłkarze najlepszych klubów Europy ponownie staną do walki o kolejne punkty.

ŚRODA – 22 WRZEŚNIA

Mistrz Danii podejmie na własnej hali wicemistrza Francji. Aalborg wygrał swój pierwszy mecz w tegorocznej Lidze Mistrzów z PPD Zagrzeb. Montpellier na inauguracje sezonu zremisował 29-29 z Szeged. Szeged w drugiej kolejce zagra z PPD Zagrzeb. Od 2016 roku obie drużyny grały ze sobą 8 razy. Gospodarze tego spotkania wygrali 7 z 8 starć z Chorwacką ekipą. Tym razem też są wyraźnymi faworytami.

THW Kiel w pierwszej kolejce ograł na wyjeździe Mieszkow Brześć. Norweskie Elverum zdołało zremisować na własnej hali z Vardarem Skopje. Gospodarze w ostatnich czterech spotkaniach zdobywali po 33 bramki. Tym razem również możemy liczyć na dużo bramek. W starciu Vardaru Skopje z Mieszkowem Brześć trudno wskazać faworyta. W tym starciu nie powinno zabraknąć otwartej walki. W zeszłym sezonie w Skopje 32-36 triumfował Mieszkow. Dwa lata wcześniej 36-31 zwyciężył Vardar.

CZWARTEK – 23 WRZEŚNIA

Vive Kielce po porażce w Bukareszcie z Dinamem będzie mierzyć się z Veszpremem. Węgierska drużyna jest w gazie, tym bardziej że w pierwszej kolejce ograła na własnej hali PSG. Mecze Vive z Veszprem zazwyczaj są wyrównane w szczególności, gdy do walki dochodzi w Kielcach. Barcelona zdołała ograć Flensburg, a teraz na własnej hali podejmie Motor Zaporoże. W zeszłym sezonie obie drużyny również grały ze sobą w fazie grupowej. Wtedy w barcelońskiej hali było 42-34 dla gospodarzy.

Piłkarzom Porto nie będzie łatwo. Tym razem na ich halę przyjeżdża ekipa Flensburga. Faworytami są przyjezdni, jednak gospodarze na pewno nie poddadzą się bez walki. Dinamo Bukareszt po niespodziewanym ograniu Vive Kielce wybierze się do Paryża. PSG straciło już punkty z Veszprem, więc teraz korzystając z atutu własnej hali, będą chcieli zatrzymać punkty u siebie.

ŚRODA – 22 WRZEŚNIA

18:35 Liga Mistrzów EHF – 2. kolejka, grupa A: MOL-PICK SZEGED – PPD ZAGREB 


18:35 Liga Mistrzów EHF – 2. kolejka, grupa A: AALBORG HÅNDBOLD – MONTPELLIER HANDBALL 


20:35 Liga Mistrzów EHF – 2. kolejka, grupa A: THW KIEL – ELVERUM HÅNDBALL 


20:35 Liga Mistrzów EHF – 2. kolejka, grupa A: HC VARDAR – MIESZKÓW BRZEŚĆ 

CZWARTEK – 23 WRZEŚNIA

18:30 Liga Mistrzów EHF – 2. kolejka, grupa B: STUDIO
*(również o 20:30)


18:35 Liga Mistrzów EHF – 2. kolejka, grupa B: FC BARCELONA HB – MOTOR ZAPOROŻE


18:45 Liga Mistrzów EHF – 2. kolejka, grupa B: ŁOMŻA VIVE KIELCE – TELEKOM VESZPREM HC

Komentarz: Krzysztof Bandych – Iwona Niedźwiedź

20:35 Liga Mistrzów EHF – 2. kolejka, grupa B: FC PORTO SOFARMA – SG FLENSBURG HANDEWITT


20:35 Liga Mistrzów EHF – 2. kolejka, grupa B: PARIS SAINT-GERMAIN HANDBALL – DINAMO BUKARESZT

About Jakub Barabasz