2. kolejka siatkarskiej Ligi Mistrzyń na sportowych antenach Polsatu

Przed nami kolejne emocje związane ze siatkarską Ligą Mistrzyń. Po blisko miesięcznej przerwie wznawiamy rozgrywki o klubowe Mistrzostwo Europy. Polscy kibice mają nadzieję, że nasze drużyny wypadną tym razem lepiej niż na inaugurację. Zarówno Chemik Police i MKS Tauron Dąbrowa Górnicza […]

Przed nami kolejne emocje związane ze siatkarską Ligą Mistrzyń. Po blisko miesięcznej przerwie wznawiamy rozgrywki o klubowe Mistrzostwo Europy. Polscy kibice mają nadzieję, że nasze drużyny wypadną tym razem lepiej niż na inaugurację.

Zarówno Chemik Police i MKS Tauron Dąbrowa Górnicza swoje najbliższe spotkania w Lidze Mistrzyń rozegrają na wyjazdach. Na krajowych boiskach Chemik jest nie do pokonania, a gorzej radzi sobie Tauron, który w OrlenLidze plasuje się na 5. miejscu z wyraźną, 16-punktową stratą do lidera z Polic. Z kolei w rozgrywkach europejskich obie ekipy mają porażkę na swoim koncie. Policzanki w grudniu przegrały na własnym terenie z Nordmeccanicą Modena, a Dąbrowianki bez punktu wróciły z Azerbejdżanu, przegrywając z Azerrail Baku. Tym razem z Azerkami spotkają się Mistrzynie Polski. Chemik leci na starcie z Telekomem Baku, z którym zdecydowanie są w stanie nawiązać równorzędną walkę. Będzie to mecz o pierwsze punkty w rozgrywkach, ponieważ także siatkarki Telekomu przegrały pierwsze spotkanie. Górą były włoszki z Imoco Volley Conegliano. Z kolei MKS czeka drugi wyjazdowy mecz w tegorocznych rozgrywkach. Tym razem zmierzą się we Francji z Saint-Raphael Var VB. Podobnie jak w przypadku starcia Chemika z Telekomem, także Dąbrowianki i Mistrzynie Francji walczą o pierwszą zdobycz punktową w Lidze Mistrzów. Siatkarki z Saint-Raphael w 1. kolejce uległy Fenerbahce Stambuł.

Jeżeli chodzi o mecze rywalek Polek, w grupie A, gdzie rywalizuje Chemik Police, dojdzie do wewnątrz włoskiej rywalizacji. Po jednej stronie siatki staną złote – Imoco Volley Conegliano, a po drugiej srebrne i brązowe medalistki Mistrzostwa Włoch – Liu Jo Nordmeccanica Modena, czyli zespół, który powstał w wyniku połączenia Nordmeccanici Piacenza i Liu Jo Modena. W rozgrywkach ligowych zdecydowanie lepiej wyglądają Mistrzynie Włoch, które są wiceliderkami. Zespół z Modeny jest dopiero ósmy. W grupie C spotkają się rywalki Tauronu Dąbrowa Górnicza. Fenerbahce Stambuł podejmie Azerrail Baku, czyli rywalizacja Wicemistrzyń Turcji z Mistrzyniami Azerbejdżanu. Minione rozgrywki mogłyby zapowiadać pewną wygraną gospodyń. Siatkarki z Baku w poprzednim sezonie Ligi Mistrzyń zanotowały tylko jedno zwycięstwo, a Turczynki zdobyły brązowe medale. Po pierwszych meczach bieżących rozgrywek wydaje się, że nadal to Fenerbahce jest faworytem, ale nie powinno być to tak jednostronne spotkanie.

W grupie B faworytkami swoich spotkań będą zespoły z Rosji. Rumuńskie CS Volei Alba Blaj podejmie Dinamo Krasnodar. Chociaż obie ekipy mają 0 punktów w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzyń, jakikolwiek punkt zdobyty przez Rumunki w tym starciu będzie dużą niespodzianką. Siatkarki z Krasnodaru potrzebują meczu, który zepchnie na drugi plan fatalny występ przeciwko Volero Zurych na inaugurację. W drugim meczu Szwajcarki spotkają się z Dinamem Moskwa. Mistrzynie Rosji dość nieoczekiwanie straciły seta w meczu z Volei Alba Blaj, ale ostatecznie zdobyły 3 punkty. W Szwajcarii tak łatwo nie będzie, niemniej to Rosjanki są stawiane w roli faworyta w rywalizacji z bardzo międzynarodowym zestawienie w barwach Volero. W grupie D dojdzie do derbów Stambułu, w którym Eczacibasi podejmie Vakifbank. Obie ekipy są faworytami tej grupy i to w starciach między sobą rozstrzygną, kto zajmie pierwsze, a kto drugie miejsce. Potwierdziły to pierwsze spotkania pewnie wygrane przez oba tureckie kluby. W drugim spotkaniu tej grupy Uralochka-NTMK Jekaterynburg zmierzy się z Dresdner SC. Wicemistrzynie Rosji słabo zaprezentowały się na inaugurację. Wydawało się, że to właśnie siatkarki z Jekaterynburga będą w stanie zagrozić tureckim drużynom. Pierwszy mecz tego nie zapowiada. Z kolei Niemki miały być out-siderkami grupy i niestety pierwsze spotkanie to potwierdziło.

pasek2

WTOREK – 10 STYCZNIA 2016

14:00  Liga Mistrzyń CEV – grupa A: TELEKOM BAKU – CHEMIK POLICE na żywo
Polsat Sport HDIpla

15:00 
Liga Mistrzyń CEV – grupa D: ECZACIBASI VITRA STAMBUŁ – VAKIFBANK STAMBUŁ na żywo
Ipla

15:00 
Liga Mistrzyń CEV – grupa D: URALOCHKA–NTMK JEKATERYNBURG  – DRESDNER SC na żywo
Polsat Sport Extra HD Ipla

20:00 Liga Mistrzyń CEV – grupa C: ST RAPHAEL VAR VB – TAURON MKS DĄBROWA GÓRNICZA na żywo
Polsat Sport HD Ipla

ŚRODA – 11 STYCZNIA 2016

17:00 Liga Mistrzyń CEV – grupa C: FENERBAHCE SK STAMBUŁ – AZZERAIL BAKU na żywo
Polsat Sport Extra HD Ipla

19:30 
Liga Mistrzyń CEV – grupa B: CS VOLEI ALBA BLAJ – DINAMO KRASNODAR premiera.200
Polsat Sport Extra HD Ipla

CZWARTEK – 12 STYCZNIA 2016

20:30 Liga Mistrzyń CEV – grupa A: LIO JU NORDEMECCANICA MODENA – IMOCO VOLLEY CONEGLIANO na żywo
Ipla

23:10 Liga Mistrzyń CEV – grupa B: VOLERO ZURICH – DYNAMO MOSKWA premiera.200
Polsat Sport Extra HD Ipla
pasek2

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)