2. kolejka Velux EHF Ligi Mistrzów w Eleven Sports i nc+

EHF Liga Mistrzów rozpędza się. W najbliższych dniach rozegrana zostanie 2. kolejka gier fazy grupowej. O drugie zwycięstwo powalczy Orlen Wisła Płock, a o pierwsze PGE Vive Kielce.

Trudne zadanie czeka Mistrzów Polski. PGE Vive Kielce zagrało przyzwoity mecz z Veszprem, ale nie wystarczyło to na wywiezienie z Węgier punktów. Kielczanie nie wykorzystali częstszych osłabień rywali i marnowali sporo akcji ofensywnych. Większość bramek zdobył Alex Dujszebajew, który nie otrzymał wsparcia od pozostałych kolegów. W sobotę Vive zainauguruje rozgrywki przed własną publicznością. Do Kielc przyjedzie Rhein Neckar Lowen. Niemcy przed tygodniem dali popis świetnej gry wspólnie z Barceloną i pokonali Hiszpanów 35:34. Trzeba zwrócić uwagę na równy rozkład bramek w ekipie z Mannheim. W pierwszym pojedynku brakowało jednego strzelca, dzięki czemu łatwiej było zaskoczyć rywali. Jeżeli Lwy wyłączą z gry Dujszebajewa, Vive może mieć poważne problemy w walce o pierwsze punkty w sezonie.

Ważny mecz także przed Orlen Wisłą Płock, która po udanej inauguracji uda się na północ i pojedynek z norweskim Elverum Handball. Podopieczni Xaviera Sabate w miniony weekend nie mieli problemów z pokonaniem Wacker Thun. Szwajcarzy tylko w pierwszych minutach meczu potrafili utrzymać kontakt z Nafciarzami. Płocczanie wygrali zasłużenie. W Norwegii nie powinno być dużo trudniej. Elverum przed tygodniem przegrało 24:26 z Dinamem Bukareszt. Niewielką porażkę zawdzięczają nieskuteczności Rumunów oraz dobrej postawie swojego bramkarza. Sami też skutecznością nie grzeszyli.

Polskie staje pokażą ponadto dwa spotkania: Flensburga z Zagrzebiem oraz z retransmisji Barcelony z Veszprem.

ŚRODA – 19 WRZEŚNIA 2018

18:55 EHF Liga Mistrzów – 2. kolejka, grupa B: SG FLENSBURG-HANDEWITT – HC PPD ZAGRZEB na żywo
Ipla

SOBOTA – 22 WRZEŚNIA 2018

17:30 EHF Liga Mistrzów – grupa A: STUDIO na żywo


17:55 EHF Liga Mistrzów – grupa A: PGE VIVE KIELCE – RHEIN NECKAR LOWEN na żywo
Ipla

20:00 EHF Liga Mistrzów – grupa A: FC BARCELONA LASSA – TELEKOM VESZPREM 

NIEDZIELA – 23 WRZEŚNIA 2018

18:05 EHF Liga Mistrzów – grupa D: ELVERUM HANDBALL – ORLEN WISŁA PŁOCK  na żywo
CANAL+ Sport HD