Liga BBVA: Barcelona gromi Levante!

W piątym oficjalnym meczu tego sezonu piąte zwycięstwo bez straty bramki zanotowała FC Barcelona. Podopieczni Luisa Enrique pokonali Levante 5:0, a wynik mógł być jeszcze wyższy. Trener Luis Enrique wystawił najsilniejszy możliwy skład na wyjazdową konfrontację z Levante. W podstawowej […]

W piątym oficjalnym meczu tego sezonu piąte zwycięstwo bez straty bramki zanotowała FC Barcelona. Podopieczni Luisa Enrique pokonali Levante 5:0, a wynik mógł być jeszcze wyższy.

Trener Luis Enrique wystawił najsilniejszy możliwy skład na wyjazdową konfrontację z Levante. W podstawowej jedenastce ponownie zabrakło Gerarda Pique, a defensywą kierował duet Javier Mascherano – Jeremy Mathieu. Ponadto w ataku wystąpili Pedro Rodriguez, Lionel Messi oraz Neymar. Dla Brazylijczyka był to premierowy występ w pierwszym składzie Barcy w tym sezonie Primera Division.

Od pierwszego gwizdka gospodarze cofnęli się do defensywy, a liderzy tabeli długo rozgrywali piłkę w okolicach pola karnego rywali. Messi ponownie dowodził grą ze środka boiska, a świetnie wspierał go Andres Iniesta. To właśnie po akcji tej dwójki przed stuprocentową okazją stanął Neymar, który trafił prosto w Jesusa Fernandeza.

Brazylijczyk zrehabilitował się w 34. minucie. Po zagraniu z głębi pola Messiego, reprezentant Canarinhos minął golkipera ekipy z Walencji i trafił do pustej siatki. Chwilę później gola na swoim koncie powinien mieć Argentyńczyk. 4-krotny zdobywca Złotej Piłki został sfaulowany w polu karnym przez Loukasa Vyntrę, który od razu obejrzał czerwoną kartkę, a następnie… fatalnie przestrzelił z „wapna”. Ostatecznie Barca schodziła na przerwę z 2-bramkowym prowadzeniem, ponieważ kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Ivan Rakitić.

Tuż po zmianie stron długo poza boiskiem z bólu zwijał się Neymar i Enrique zdecydował się na wprowadzenie Sandro Ramireza. 19-latek kolejny występ w Primera Division okrasił drugim golem. Tak jak w spotkaniu z Villarreal, napastnik otrzymał piłkę jak na tacy od Messiego i trafił praktycznie do pustej bramki. Po niecałych 10 minutach było już 4:0. Tym razem w „szesnastkę” wpadł Jordi Alba, a jego asystę wykorzystał Pedro Rodriguez. Swojego gola zaliczył również Messi. Argentyńczyk wykorzystał katastrofalny wyrzut Jesusa i spokojnym lobem zdobył swojego trzeciego gola w tym sezonie.

W piątym oficjalnym meczu FC Barcelona zanotowała piąte zwycięstwo z czystym kontem z tyłu. To pierwsza taka sytuacja w historii klubu na starcie sezonu.

Levante UD – FC Barcelona 0:5 (0:2)
0:1 – Neymar 34′
0:2 – Rakitić 44′
0:3 – Sandro 57′
0:4 – Pedro 64′
0:5 – Messi 77′

Składy:

Levante UD: Jesus – Tono, Vyntra, Hector Rodas, Pedro Lopez – Diop (61′ Sissoko), Simao, Camarasa, Morales (58′ Ivanschitz) – Casadesus, Barral (72′ Ruben Garcia).

FC Barcelona: Bravo – Alves, Mascherano, Mathieu, Alba – Busquets (62′ Xavi), Rakitić, Iniesta (71′ Sergi Roberto) – Pedro, Messi, Neymar (51′ Sandro).

Żółte kartki: Morales (Levante) oraz Mascherano, Busquets (Barcelona).
Czerwona kartka: Vyntra /42′, za faul/ (Levante).