22. kolejka ligi portugalskiej w SportKlubie

W najbliższy weekend swoje mecze w 22. kolejce rozegra portugalska Primeira Liga. Jak zwykle pełen wachlarz transmisji przeprowadzi SportKlub. Na początek w piątkowy wieczór wybiegną piłkarze Benfiki i FC Porto. To będzie hit ligi portugalskiej. Odwieczni rywale w walce o […]

W najbliższy weekend swoje mecze w 22. kolejce rozegra portugalska Primeira Liga. Jak zwykle pełen wachlarz transmisji przeprowadzi SportKlub.

Na początek w piątkowy wieczór wybiegną piłkarze Benfiki i FC Porto. To będzie hit ligi portugalskiej. Odwieczni rywale w walce o krajowy prymat. Benfica obecnie jest liderem tabeli i ma przewagę 7 punktów nad „Smokami”.  Obie ekipy już w następnym tygodniu rozpoczynają zmagania w europejskich pucharach. Benfica w Lidze Mistrzów, a Porto w Lidze Europy.

Sobotnie starcia to spotkania drużyn Moreirense i Belenenses, Nacionalu Funchal ze Sportingiem, i Vitorii Guimaraes z Vitorią Setubal. Najciekawiej zapowiada się to ostatnie. Guimaraes plasuje się na wysokiej 5. pozycji i walczy o europejskie puchary. Setubal jest ściśnięte w środku tabeli i będzie chciało zdobyć trochę oddechu i przewagi nad rywalami oraz zbliżyć się do czołówki.

Niedziela to kolejna dawka futbolu z półwyspu Iberyjskiego. O 18 mecz swój zaczną piłkarze Boavisty Porto, a rywalem będzie Academica Coimbra. „Akademicy” są na przed ostatnim miejscu w lidze i bronią się przed spadkiem. Jedna ze starszych ekip w lidze niestety nie radzi sobie w tym sezonie. Uzbierała tylko 18 punktów. Jej sąsiadem w lidze jest właśnie Boavista, która ma tylko 2 oczka więcej niż Academica.

Wieczorem Maritimo na własnym boisku Maritimo spotka się ze Sportingiem Braga, a na zakończenie kolejki w poniedziałkowy wieczór Rio Ave kontra Pacos Fereira.

pasek2

PIĄTEK – 12 LUTEGO 2016

21:25 Primeira Liga – 22. kolejka: SL BENFICA – FC PORTOna żywo
Sportklub

SOBOTA – 13 LUTEGO 2016

17:15 Primeira Liga – 22. kolejka: MOREIRENSE – BELENENSES na żywo
Sportklub


19:25
Primeira Liga – 22. kolejka: NACIONAL FUNCHAL – SPORTING CPna żywo
Sportklub


21:45 
Primeira Liga – 22 kolejka: VITORIA GUIMARAES – VITORIA SETUBALna żywo
Sportklub

NIEDZIELA – 14 LUTEGO 2016

18:00 Primeira Liga – 22. kolejka: BOAVISTA FC – ACADEMICA COIMBRAna żywo
Sportklub


20:15
Primeira Liga – 22. kolejka: MARITIMO – SC BRAGAna żywo
Sportklub

PONIEDZIAŁEK – 15 LUTEGO 2016

21:00 Primeira Liga – 22. kolejka: RIO AVE FC – PACOS DE FEREIRAna żywo
Sportklub

pasek2

About Krzysztof Wilkosz