23. kolejka PlusLigi w Polsacie Sport

To będzie tydzień obfity w mecze PlusLigi. Zaczynając od środy poprzez wszystkie następne dni aż do poniedziałku będziemy mogli pasjonować się siatkarskimi widowiskami na polskich parkietach. Polsat Sport pokaże dziewięć spotkań.

Najpierw, w środę i czwartek będą odrabiane zaległości. Aluron CMC Warta Zawiercie podejmie Ślepsk Malow Suwałki w ramach piątej kolejki, a Asseco Resovia Rzeszów zagra z Vervą Warszawa Orlen Paliwa jako pozostałość jedenastej serii spotkań. Stołeczni siatkarze walczą o powrót do ścisłej czołówki ligi, a zatem każde możliwe do zdobycia punkty są dla nich w cenie. Pozostałe drużyny bezpiecznie plasują się w środku stawki.

W piątek rozpocznie się już dwudziesta trzecia kolejka. Na początek Aluron CMC Warta Zawiercie zmierzy się z MKS-em Będzin. Będzinianie są czerwoną latarnią tych rozgrywek i jeśli nie zaczną zdobywać oczek, to czeka ich pożegnanie z elitą. Drugiego dnia weekendu szykują się mecze Cerrad Enea Czarni RadomVerva Warszawa Orlen Paliwa, GKS KatowiceJastrzębski Węgiel oraz Cuprum LubinStal Nysa. Będziemy świadkami zażartej walki za plecami lidera, bowiem Jastrzębianie zajmują drugą, a Warszawiacy czwartą pozycję w zestawieniu siatkarskiej ekstraklasy. Rozbieżność punktowa w tej strefie tabeli wcale nie jest duża. W niedzielę Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ugości Asseco Resovię Rzeszów i ten mecz zapowiada się jako swoisty hit tej serii spotkań. Lider z Kędzierzyna ma na swoim koncie aż pięćdziesiąt sześć punktów i dogonić go będzie trudno, ale nie takie rzeczy widział sport. Posługując się kolarską nomenklaturą, Rzeszowianie przewodzą peletonowi. Resovia wciąż ma realne szanse na udział w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Na koniec niedzieli Indykpol Olsztyn rozegra bój o ligowe punkty z Treflem Gdańsk. Zawodnicy z Trójmiasta są jednymi z czołowych kolarzy w grupie pościgowej z Jastrzębskim Węglem na czele. Pasjonująco zapowiada się ta walka o czołowe lokaty w PlusLidze. Zwieńczeniem tej kolejki będzie mecz PGE Skra BełchatówŚlepsk Malow Suwałki. Bełchatowianie również marzą o zmierzaniu ku górze, ale póki co jadą jeszcze w peletonie. Oto graficzny plan transmisji w tym tygodniu.

ŚRODA – 27 STYCZNIA 2021

15:00 PlusLiga – 5. kolejka: ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE – ŚLEPSK MALOW SUWAŁKI 
Polsat Sport HD

CZWARTEK – 28 STYCZNIA 2021

15:00 PlusLiga – 11. kolejka: ASSECO RESOVIA RZESZÓW – VERVA WARSZAWA ORLEN PALIWA 
Polsat Sport HD

PIĄTEK – 29 STYCZNIA 2021

20:30 PlusLiga – 23. kolejka: ALURON CMC WARTA ZAWEIRCIE – MKS BĘDZIN 
Polsat Sport HDIpla

SOBOTA – 30 STYCZNIA 2021

14:45 PlusLiga – 23. kolejka: CERRAD ENEA CZARNI RADOM VERVA WARSZAWA ORLEN PALIWA 

Polsat Sport HD17:30 PlusLiga – 23. kolejka: GKS KATOWICE JASTRZĘBSKI WĘGIEL 

Polsat Sport HD20:30 PlusLiga – 23. kolejka: CUPRUM LUBIN STAL NYSA 

Polsat Sport HD

NIEDZIELA – 31 STYCZNIA 2021

14:45 PlusLiga – 23. kolejka: GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE ASSECO RESOVIA RZESZÓW 

Polsat Sport HD17:30 PlusLiga – 23. kolejka: INDYKPOL AZS OLSZTYN TREFL GDAŃSK 

Polsat Sport HD

PONIEDZIAŁEK – 1 LUTEGO 2021

17:30 PlusLiga – 23. kolejka: PGE SKRA BEŁCHATÓW ŚLEPSK MALOW SUWAŁKI 

Polsat Sport HD