24. kolejka PlusLigi w Polsacie Sport

Już tylko trzy kolejki pozostały do końca tego sezonu PlusLigi. Oprócz tego trzeba jeszcze rozegrać czternaście zaległych meczów. W tym tygodniu na antenie Polsatu Sport będziemy mogli śledzić aż dziesięć spotkań siatkarskiej ekstraklasy. Już we wtorek Jastrzębski Węgiel zmierzy swoje […]

Już tylko trzy kolejki pozostały do końca tego sezonu PlusLigi. Oprócz tego trzeba jeszcze rozegrać czternaście zaległych meczów. W tym tygodniu na antenie Polsatu Sport będziemy mogli śledzić aż dziesięć spotkań siatkarskiej ekstraklasy.

Już we wtorek Jastrzębski Węgiel zmierzy swoje siły ze Stalą Nysa. Są to dwie drugie drużyny – Jastrzębski zajmuje fotel wicelidera, a z kolei Stal ucieka ostatniemu MKS-owi Będzin. Oba zespoły potrzebują punktów jak kania dżdżu, a zatem szykuje się kapitalne widowisko. W środę Asseco Resovia Rzeszów podejmie ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. ZAKSA pewnie zmierza po mistrzostwo Polski, a z kolei siatkarze z Podkarpacia walczą o udział w przyszłorocznej Lidze Mistrzów. Szanse na pokonanie liderów są małe, ale wciąż wszystko jest możliwe. W czwartek odrobimy zaległość z dziesiątej kolejki. Mowa o meczu Trefl GdańskIndykpol AZS Olsztyn. Tutaj zapowiada się nieco bardziej wyrównany pojedynek. Olsztynianie plasują się w środku stawki, a Gdańszczanie rywalizują o czołowe lokaty.

W piątek rozpocznie się dwudziesta czwarta kolejka PlusLigi. Jastrzębski Węgiel pomimo dwóch przypadków zakażenia koronawirusem w drużynie rozegra swój mecz ze Ślepskiem Malow Suwałki. Węgiel jest wykluczony z rozgrywek Ligi Mistrzów, a zatem Jastrzębianom pozostaje już tylko walka o udział w kolejnym sezonie tych prestiżowych rozgrywek. W sobotę zobaczymy aż trzy spotkania. Verva Warszawa Orlen PaliwaAsseco Resovia Rzeszów. To będzie bezpośredni pojedynek o czołowe lokaty w tabeli. Następnie mistrz Polski Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Na koniec soboty obejrzymy potyczkę Stali Nysa z Indykpolem AZS Olsztyn. Stal jest jedyną drużyną oprócz ostatniego MKS-u Będzin, która ma jeszcze matematyczne szanse na spadek, ale w tej kolejce może się to zmienić, jeśli tylko siatkarze z Nysy wygrają to spotkanie. W niedzielę obejrzymy starcia Cerrad Enea Czarni RadomPGE Skra Bełchatów, a także Trefl GdańskGKS Katowice. Bełchatowianie czują niedosyt, ponieważ ich pozycja w tabeli nie jest adekwatna do potencjału drzemiącego w drużynie, ale jeszcze mają szansę na awans w ligowej tabeli wyprzedzając na przykład Trefl, który swój mecz rozegra po nich. Tę serię gier zwieńczy nam poniedziałkowy mecz Cuprum Lubin z autsajderem MKS-em Będzin. Emocji nie zabraknie, bo to już ostatnie kolejki tego sezonu, a oto plan transmisji.

WTOREK – 2 LUTEGO 2021

15:00 PlusLiga – 7. kolejka: JASTRZĘBSKI WĘGIEL – STAL NYSA 
Polsat Sport HDIpla

ŚRODA – 3 LUTEGO 2021

15:00 PlusLiga – 23. kolejka: ASSECO RESOVIA RZESZÓW – GRUPA AZOTY ZKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE 
Polsat Sport HDIpla

CZWARTEK – 4 LUTEGO 2021

15:00 PlusLiga – 10. kolejka: TREFL GDAŃSK – INDYKPOL AZS OLSZTYN 
Polsat Sport HDIpla

PIĄTEK – 5 LUTEGO 2021

20:30 PlusLiga – 24. kolejka: JASTRZĘBSKI WĘGIEL – ŚLEPSK MALOW SUWAŁKI 
Polsat Sport HDIpla

SOBOTA – 6 LUTEGO 2021

14:45 PlusLiga – 24. kolejka: VERVA WARSZAWA ORLEN PALIWA – ASSECO RESOVIA RZESZÓW 
Polsat Sport HDIpla
17:30 PlusLiga – 24. kolejka: GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE – ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE 
Polsat Sport HDIpla
20:30 PlusLiga – 24. kolejka: STAL NYSA – INDYKPOL AZS OLSZTYN 
Polsat Sport HDIpla

NIEDZIELA – 7 LUTEGO 2021

14:45 PlusLiga – 24. kolejka: CERRAD ENEA CZARNI RADOM – PGE SKRA BEŁCHATÓW 
Polsat Sport HDIpla
20:30 PlusLiga – 24. kolejka: TREFL GDAŃSK – GKS KATOWICE 
Polsat Sport HDIpla

PONIEDZIAŁEK – 8 LUTEGO 2021

17:30 PlusLiga – 24. kolejka: CUPRUM LUBIN – MKS BĘDZIN 
Polsat Sport HDIpla

About Marceli Korytek

Trudno znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka, ale jeszcze trudniej znaleźć dobre dziecko.