24. kolejka Premier League w Canal+Sport

Po weekendowych emocjach związanych z FA Cup do gry wraca Premier League! Najbliższa kolejka zostanie rozegrana w środku tygodnia, a w Canal + Sport będzie można zobaczyć dwa mecze – jeden we wtorek i jeden w środę.

We wtorek o godzinie 21. Newcastle podejmie Manchester City. Gospodarze odpadli z FA Cup po porażce 0-2 na własnym boisku z Watford , ale w ostatniej kolejce ligowej pokonali również u siebie Cardiff City aż 3-0 i dzięki temu wyprzedzili podopiecznych Neila Warnocka, opuszczając tym samym strefę spadkową. O kolejną zdobycz punktową drużynie Rafy Beniteza będzie jednak trudno, bo na St James’ Park przyjeżdża wicelider tabeli. „Obywatele” zgodnie z planem przeszli do następnej fazy FA Cup, pokonując Burnley 5-0. W lidze natomiast wygrali cztery ostatnie mecze z rzędu i wciąż naciskają na lidera z Liverpoolu, do którego tracą 4. „oczka”. Podopieczni Pepa Guardioli są zdecydowanymi faworytami wtorkowego starcia.

Dzień później również o godzinie 21. prowadzący w lidze Liverpool podejmie Leicester City. Gospodarze w weekend odpoczywali, ponieważ swój udział w FA Cup zakończyli w 3. rundzie. W Premier League z kolei „The Reds” mają na swoim koncie 2. zwycięstwa z rzędu, dzięki czemu ich przewaga nad wiceliderem z Manchesteru wciąż wynosi 4. punkty. Goście środowego meczu w miniony weekend również pauzowali i ta przerwa może być dla nich istotna, bowiem ostatnio grają oni słabo, przegrali 2. mecze z rzędu i zajmują 9 . miejsce w ligowej stawce. Posada Claude’a Puela wisi na włosku , a przed jego drużyną piekielnie trudne zadanie. Wydaje się, że drużyna Juergena Kloppa poradzi sobie z „Lisami”, ale trzeba pamiętać o tym, że pomimo słabej formy Leicester to mocna drużyna, która jest w stanie walczyć z najlepszymi.

WTOREK – 29 STYCZNIA 2019

20:55 Premier League – 24. kolejka: NEWCASTLE UNITED FC – MANCHESTER CITY FC na żywo
CANAL+ Sport HD
Komentarz: Przemysław Rudzki – Tomasz Ćwiąkała

ŚRODA – 30 STYCZNIA 2019

20:55 Premier League – 24. kolejka: LIVERPOOL FC – LEICESTER CITY FC na żywo
CANAL+ Sport HD