26. seria gier Ligi Asobal w Sportklubie

Nie wszyscy mogą liczyć na wielkanocną przerwę w rozgrywkach. Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na chwilę lenistwa i obżarstwa. Rozgrywki hiszpańskiej ligi Asobal w pełni, kolejna seria gier w wielkanocną sobotę. Relacja w Sportklubie. Stacja Sportklub od początku tego sezonu […]

Stacja Sportklub od początku tego sezonu pokazuje najciekawsze spotkania z rozgrywek piłkarzy ręcznych w Hiszpanii. Tak samo będzie i w najbliższy weekend. Od środy do niedzieli toczyć się będzie dwudziesta szósta seria gier.

Pierwsze spotkanie tej serii gier rozegrano awansem. Liderująca tabeli Barcelona pokonała Valladolid, który otwiera strefę spadkową 35:25. Pierwszy mecz, który będziemy mogli obejrzeć to starcie BM Argon vs. Globalcaja Encantada. Gospodarze to typowy ligowy średniak, zajmują obecnie dziewiątą pozycję w lidze. Goście mają identyczną liczbę punktów, tylko zajmują dwie pozycje wyższą dzięki lepszemu stosunkowi bramek. Kto okaże się lepszy w bezpośrednim starciu?

Władze stacji zaproponowały nam również bezpośrednią relacje z pojedynku Fertiberia Puerto Sagunto vs. Naturhouse La Rioja. Gospodarze zajmują dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów na koncie. I choć wynik 8 wygranych spotkań w całym sezonie nie budzi wielkiego podziwu to seria dwóch ostatnich wygranych już trochę zbija z tropu rywala. Groźnego rywala, który do Barcelony traci 13 punktów. Wydaje się dużo jednak i tak najmniej ze wszystkich zespołów biorących udział w rozgrywkach.

górny pasek

CZWARTEK – 17 KWIETNIA 2014

14:00 Liga Asobal – 26. kolejka: BM ARAGON – GLOBALCAJA C. ENCANTADA premiera.200