27. kolejka ligi portugalskiej w SportKlubie

Jeszcze wszystko się może zdarzyć, jeszcze nie ma niczego pewnego –  tak przed 27. kolejką wygląda sytuacja w Primiera Liga. Na czele Benefica z 2 punktami przewagi nad Sportingiem oraz 6 nad FC Porto. M. in. z udziałem tych drużyn […]

Jeszcze wszystko się może zdarzyć, jeszcze nie ma niczego pewnego –  tak przed 27. kolejką wygląda sytuacja w Primiera Liga. Na czele Benefica z 2 punktami przewagi nad Sportingiem oraz 6 nad FC Porto. M. in. z udziałem tych drużyn SportKlub wybrał 5 spotkań, które w pod koniec tego tygodnia zaprezentuje na swojej antenie.

W piątkowy wieczór konfrontacja FC Rio Ave – Marítimo. Obie drużyny dzieli 7 punktów w tabeli. Gospodarze nadal zbierają punkty, które w ogólnym rozrachunku pozwolą zająć miejsce premiowane grą w europejskich pucharach. Goście z kolei jeszcze nie mogą być pewni utrzymania.

Sobotnie granie rozpoczną Sporting Lizbona – Arouca. Gospodarze chcieliby odzyskać fotel lidera tabeli. W tym meczu może być jednak ciężko o punkty, gdyż goście nie chcąc gubić oczek a tym samym stracić ostatniego miejsca nagradzanego miejsce w LE, postawią trudne warunki miejscowym.

Wieczorem tego samego dnia pojedynek Vitoria Setúbal – FC Porto. Pogubione punkty zespołów z Lizbony i jednocześnie skuteczna gra „Smoków” pozwoliła przybliżyć się na 4 oczka do wicelidera. Gospodarze po dwóch remisach i trzech porażkach zajmują dopiero 13. lokatę. Czy uda im się w tym meczu przerwać złą passę?

O 17 dnia następnego zagrają Nacional – Vitoria Guimaraes. Dla przyjezdnych kolejne zwycięstwo oznaczałoby już 4. z rzędu. Dla gospodarzy 3. z kolei porażkę.

Dwie godziny później oczy kibiców zwrócą się na mecz Boavista Porto – Benfica Lizbona. Rywalem lidera jest 3. drużyna od końca tabeli. Jeżeli nie stanie się nic niespodziewanego to powinni minimum podtrzymać dzielący ich dystans nad drugą drużyną z Lizbony.

Na zakończenie dnia jak i całej kolejki Sporting Braga – UD Madeira, czyli 4. drużyna vs. 15. Miejscowi o pierwszej trójce mogą w sumie zapomnieć ale nadal nie są pewni obecnie zajmowanej lokaty. Chociażby zważywszy na ten fakt powinni zmobilizować się na to spotkanie.

pasek2

PIĄTEK – 18 MARCA 2016

21:25 Primeira Liga – 27. kolejka: FC RIO AVE – CS MARÍTIMO na żywo
Sportklub
Komentarz: Marcin Grzywacz

SOBOTA – 19 MARCA 2016

19:25 Primeira Liga – 27. kolejka: SPORTING CP – FC AROUCA na-żywo
Sportklub
Komentarz: Tomasz Zieliński

21:45 Primeira Liga – 27. kolejka: VITORIA SETUBAL – FC PORTO na-żywo
Sportklub

Komentarz: Marcin Grzywacz

NIEDZIELA – 20 MARCA 2016

17:00 Primeira Liga – 27. kolejka: NACIONAL – VITORIA SC na żywo
Sportklub

Komentarz: Jakub Polkowski

19:25
 
Primeira Liga – 27. kolejka: BOAVISTA FC – SL BENFICA na żywo
Sportklub

Komentarz: Tomasz Zieliński

21:30
 
Primeira Liga – 27. kolejka: SC BRAGA – FC UNIAO na żywo
Sportklub
Komentarz: Tomasz Zieliński
pasek2

About 0a60d0xx